F1.sk F1.sk

Verstappen: Moja chyba
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen: Moja chyba

Max Verstappen po incidente so Sebastianom Vettelom nepriamo obvinil svojho súpera. Vo vysielačke povedal, že podľa neho jeho súper "zatočil veľmi prudko". Po pretekoch a ochladnutí emócií však svoju rétoriku zmenil. Svoju chybu si uvedomuje.

Verstappen sa chcel na nových gumách čím skôr dostať pred Nemca. "Videl som, že sa s pneumatikami trápia a snažil som sa zabrzdiť čo najneskôr. Trochu som prebrzdil zadné gumy a vrazil doňho. To bola, samozrejme, moja chyba. Toto som nechcel a určite je ľahké teraz hovoriť, že som mal počkať. Asi som mal. To by bol najlepší nápad. Nanešťastie sa stalo toto."

Holanďan poskytol svoje vyjadrenie krátko po tom, čo sa bol pozhovárať so Sebastianom Vettelom. Pilot Red Bullu naznačil, že rozhovor bol ladený skôr v priateľskom duchu. "Áno, bol. Myslím si, že každý sme sa raz ocitli v takejto pozícii. Ako jazdci vieme, že sa o týchto veciach treba rozprávať."

Mnoho ľudí sa čím ďalej, tým viac utvrdzuje v názore, že Max Verstappen by sa mal v pretekoch upokojiť. V Bahrajne na svoj štýl doplatil on sám, teraz však do toho zatiahol aj iného pilota, za čo dostal trest. Takto Holanďan svoj vytúžený titul nezíska.

Ako sa na takéto vyjadrenia pozerá Verstappen? "Komentovať to je ľahké. Samozrejme, že sa to teraz nevyvíja smerom, ktorým by som chcel. Znamená to však, že by som sa mal upokojiť? Nemyslím si. Je to len veľká smola, že sa takéto veci stále dejú. Musím všetko rozanalyzovať a pokúsiť sa do ďalších pretekov vrátiť silnejší."

Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk