F1.sk F1.sk

Hamilton: Zvláštne. Ich auto funguje všade
zdroj: Ferrari

Hamilton: Zvláštne. Ich auto funguje všade

Lewisovi Hamiltonovi nejde do hlavy, ako je možné, že Scuderia je po silnom bahrajnskom víkende taká rýchla aj v Šanghaji. Podmienky sú tu totižto diametrálne odlišné. Britovi sa to zdá "veľmi zvláštne".

"Teraz naozaj premýšľam o Ferrari. Snažím sa pochopiť, prečo nám chýba rýchlosť. Z nejakého dôvodu ich auto funguje všade," pozastavil sa v sobotu Hamilton. "Je to veľmi zvláštne."

Štvornásobný majster sveta pokračoval: "Idete do Bahrajnu, kde je veľmi teplo. Očakávali sme, že tam bude Ferrari silné, ale oni boli ešte silnejší, ako sme čakali. V pretekoch sme však na tom neboli tak zle, čo sme tiež nepredpokladali."

"Potom však prídeme sem. Pri týchto podmienkach by ste povedali, že sa nám tu bude dariť. Avšak, podobne ako vlani, ich auto funguje všade," opätovne zdôraznil Hamilton. "Ako dlho to bude trvať, to neviem."

Lewis Hamilton mimo trate
TASR/AP

Problémy Mercedesu s pneumatikami sa začali ukazovať už dávno pred druhou časťou kvalifikácie, v ktorej to však napokon dopadlo dobre. V jej závere ukázali Hamilton s Bottasom dobrú rýchlosť a obsadili prvé dve priečky.

To bolo podľa Hamiltona v rámci kvalifikácie jediný raz, čo sa v aute cítil "normálne". Prečo im to na ultrasoftoch vôbec nešlo, vysvetliť nevie. Zmiatlo ho aj to, že po takom pozitívnom piatku prišiel náhly úpadok.

"Idúc do tretieho tréningu sme dostali poriadny šok. Auto sa správalo úplne inak," pokračoval britský pretekár, ktorý sa ráno na mokrej umelej tráve roztočil asi o 540 stupňov. "Nespravili sme žiadne zmeny. Jednak kvôli tomu, že by sme to mohli zajtra oľutovať, no okrem toho aj kvalifikácia mohla byť úplne iná. Zostali sme teda zaseknutí v situácii, v akej sme boli a z jazdy som veru nemal veľkú radosť."

Lewis Hamilton
TASR/AP

Toto Wolff prirovnáva tento ročník k tomu vlaňajšiemu. Aj vtedy sa Mercedesom nedarila práca s najmäkšími pneumatikami Pirelli. Vysvetlil však, že zatiaľ čo minulý rok "diva" pneumatiky prehrievala, v Číne má W09 presne opačný problém. Nedokáže ich dostatočne zohriať.

"Vidíte, že Ferrari vie dostať pneumatiky do správneho okna a z palubných záberov to vyzerá, akoby auto jazdilo po koľajniciach," hovorí Wolff, ktorý je pripravený uznať, že Mercedes má vážny problém s filozofiou auta... ak sa teda bude trápiť aj v nedeľu. "Ak sa dostaneme do optimálneho okna, auto je veľmi rýchle. V porovnaní s Ferrari sa nám však viackrát stalo, že pneumatiky odpadli, lebo boli príliš horúce alebo ich teplota bola príliš nízka."

"Je to v samotnom aute? Ja neviem. Možno je len ťažšie sa tam dostať. Možnože až sa tam dostaneme, náš maximálny výkon bude v porovnaní s konkurenciou lepší," povedal na záver šéf Mercedesu.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk