F1.sk F1.sk

Hill hovorí o páde impéria Mercedesu a začiatku novej éry Ferrari
zdroj: Ferrari

Hill hovorí o páde impéria Mercedesu a začiatku novej éry Ferrari

Ferrari ovládlo dve kvalifikácie po sebe a obaja jeho pretekári vyštartujú v Šanghaji z prvého radu. Na niečo také sme v poslednej dobe neboli zvyknutí a dokonca "nielen" v poslednej dobe, pretože dve kvalifikačné dvojité víťazstva Scuderie prišli naposledy v roku 2006!

Toto aktuálne sa zrodilo celkom dominantne, pretože Sebastian Vettel zdolal Kimiho Räikkönena len tesne, no pretekári Mercedesu zaostali o 530, resp. 580 tisícin sekundy. Sme svedkami zvratu a opätovného zrodu červeného impéria?

V minulých rokoch Mercedes v kvalifikáciách jednoznačne dominoval. Tak či tak bol rýchlejší ako ostatní a keď k tomu zapol ešte aj špeciálny "párty-režim", bolo rozhodnuté. Z Lewisa Hamiltona je aj preto kvalifikačný rekordér, no tejto ére je možno koniec. 

Zatiaľ je príliš skoro na to, aby sme to tvrdili, ale Damon Hill si s úvahami trúfa zájsť dokonca až tak ďaleko a túto možnosť vôbec nevylučuje.

"Toto je bod zvratu," povedal majster sveta z roku 1996, ktorého slová cituje ESPN. "Tak dlho sme boli svedkami dominancie Mercedesu. V kvalifikácii mali svoj párty-režim, ale teraz sú obe autá Ferrari pred Mercedesom. Vyzerá to tak, že prvýkrát v tejto turboére vidíme zvrat v celkovom vývoji."

Hill sa okrem toho zamyslel aj nad tým, či to nebude mať vplyv na Hamiltonovo predĺženie zmluvy: "Ferrari vyhralo prvé dve podujatia a majú to dobre rozbehnuté aj na tretie víťazstvo. Ak je toto začiatok novej éry, tak si Lewis Hamilton bude musieť poriadne premyslieť, či s Mercedesom podpíše dlhodobú zmluvu."

"Všetci títo pretekári vedia, že musia byť v tíme, ktorý je na vzostupe. Musia byť v tíme, ktorý ukazuje, že v ďalšej ére bude hore," hovoril ďalej Damon Hill. "Je to ako rast a pád impéria. Mercedes je možno v úpadku a prichádza nová éra Ferrari."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk