F1.sk F1.sk

Hamilton bol najrýchlejší aj v druhom tréningu, Räikkönen stratil len sedem tisícin
zdroj: Mercedes

Hamilton bol najrýchlejší aj v druhom tréningu, Räikkönen stratil len sedem tisícin

V druhom voľnom tréningu pred Veľkou cenou Číny sme boli svedkami značnej vyrovnanosti, pretože najlepších pretekárov delilo pri ich kvalifikačných simuláciách len niekoľko tisíciniek sekundy.

Veď posúďte sami: Lewis Hamilton zaznamenal čas 1:33,482s, Kimi Räikkönen zaostal o sedem tisícin a tretí Valtteri Bottas o 33 tisícin sekundy. Ďaleko pritom nebol ani Sebastian Vettel, ktorého strata predstavovala 108 tisíciniek. 

To sú však len rýchle časy, ktoré by mohli niečo napovedať o kvalifikácii. Možno však nenapovedia nič, pretože pri minuloročnej pole position svieti ešte o dve sekundy lepší čas. Zdá sa teda, že nikto nešiel naplno.

Piaty najrýchlejší bol Max Verstappen z Red Bullu, šiesty Nico Hülkenberg z Renaultu. Desiatku najlepších doplnili Kevin Magnussen (Haas), Carlos Sainz (Renault), Daniel Ricciardo (Red Bull) a Fernando Alonso (McLaren).

Zaujímavosťou tréningu bol ďalší problém s nedobre upevneným kolesom, ktorý tentoraz postihol Stoffela Vandoorna z McLarenu. A to Fernando Alonso ešte včera pripomínal, že McLaren je posledný tím, ktorý zatiaľ nemal žiadny problém.

Dodajme, že tretí tréning sa uskutoční v sobotu o piatej hodine rannej, kvalifikácia je na programe od 8.00 h.

Výsledky:

výsledky 2. tréningu pred VC Číny 2018
f1.com

Marcus Ericsson s intermediálkami nezvládol prejazd vlásenkou a dostal šmyk. Viní brzdy.


S intermediálkami to skúša Fernando Alonso i obaja pretekári Force Indie.


Sky Sports pridáva aj Vettelov priemer s ultrasoftami, ktorý bol 1:38,9s. Odjazdil však len tri kolá.


Video: Počas tejto zastávky v boxoch to v McLarene zbabrali. Ešte včera pritom Fernando Alonso pripomínal, že McLaren je v tomto roku jediný bezchybný tím.

V poslednom sektore kropí, medzi siedmou a ôsmou zákrutou hlási Ferrari dokonca "silný dážď."


Komisári pomáhajú Stoffelovi Vandoornovi. Ostatní jazdci zaiste šomrú, pretože im to prerušilo dlhé jazdy.

Stoffel Vandoorne hlási: "Auto potrebujem zastaviť, pneumatika nie je nasadená." Opäť? Belgičan napokon zastal medzi piatou a šiestou zákrutou.

Dlhé jazdy s ultrasoftami sa zdajú byť dosť vyrovnané. Priemerné časy: Hamilton – 1:39.14, Bottas – 1:39.17, Ricciardo - 1:39.17.


Sebastian Vettel to aktuálne skúša s mediumkami.


Keďže môže začať pršať, niektoré tímy rozdelili program svojich jazdcov. Ferrari napríklad dalo Vettelovi ultrasofty a Räikkönenovi softy.


McLaren informuje, že o 11 minút by mohol prísť dážď.


V týchto chvíľach by sa pretekári pomaly mali pustiť do simulácií dlhých jázd.


Vo Williamse aktuálne uvažujú o tom, aký plán dajú jazdcom pre druhú polovicu druhého tréningu.

1:33,489s - Kimi Räikkönen bol len o sedem tisícin pomalší ako Lewis Hamilton, a to vo svojom rýchlom kole ešte narazil na Marcusa Ericssona.


1:33,590s - tretie miesto pre Sebastiana Vettela.


Vyzerá to tak, že Lance Stroll mal nejaké problémy, ktoré kamera nezachytila. "Si v poriadku?" opýtal sa ho inžinier. Následne sme počuli silné dýchanie a odpoveď: "Ušla mi zadná časť!"


1:33,482s - Lewis Hamilton s ultrasoftami prevzal vedenie. Valtteri Bottas dosiahol veľmi podobný čas.

1:34,063s - na priebežné prvé miesto sa dostal Kimi Räikkönen.


Pripomeňme, že najlepší minuloročný čínsky kvalifikačný čas bol 1:31,678s, takže jazdci zatiaľ ani zďaleka neukázali všetko. Teoreticky by sme mohli atakovať aj hranicu 1:30.


1:34,179s - najrýchlejší je zatiaľ Lewis Hamilton.

Romain Grosjean mal hneď na začiatku tréningu niekoľko problémov s pretáčavosťou. Vyzerá to tak, že asfalt ešte nemá potrebný grip.


V Šanghaji je osemnásť stupňov a asfalt je nahriaty na dvadsať stupňov. Ťažko povedať, ako to vyzerá s možným dažďom, pretože kvôli smogu toho veľa nevidieť...


Pre Kimiho Räikkönena sa postupne dostali Max Verstappen a Daniel Ricciardo. Vzápätí ich na čele vymenil Vettel a o pár sekúnd neskôr Bottas.


Najnovšie z kategórie: ČÍNA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk