F1.sk F1.sk

Hartley vysvetľuje netradičné bahrajnské zlyhanie: Ani Pérez si nič nevšimol...
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Hartley vysvetľuje netradičné bahrajnské zlyhanie: Ani Pérez si nič nevšimol...

V priebehu bahrajnského zahrievacieho kola sme boli svedkami zaujímavej udalosti. Sergio Pérez sa hneď na jeho začiatku dostal pred Brendona Hartleyho a už ho pred seba nepustil. Komisári obom hriešnikom dodatočne udelili tridsaťsekundový trest.

Pérez vo štvrtok v Šanghaji povedal, že konal tak, ako vždy. Nebolo na tom nič nezvyčajné. Hartleyho následne chcel pustiť pred seba, ibaže ten si zjavne nič nevšimol a o pozíciu nejavil záujem. Vraj to Mexičanovi aj potvrdil. 

Novozélanďan však prezentoval o niečo iný pohľad. "Predbehol ma veľmi presvedčivo a prekvapilo ma to, ale potom som sa musel koncentrovať na iné veci," skonštatoval Hartley. "V priebehu zahrievacieho kola máme veľa úloh, musíme si strážiť teploty, prevodové stupne, všetky možné prepnutia. Máme tam mnoho procesov a procedúr."

"Pérez sa nesprával tak, že by ma chcel pustiť dopredu. Taká je pravda a takto som to povedal aj komisárom. Pérez si podľa mňa takisto neuvedomil, že nie je na svojej pozícii. Či vám to povedal tak, alebo povedal niečo iné, to už neviem. Neviem ani to, prečo ma predbehol. Takmer predbehol aj Sainza alebo Hülkenberga, a to rovnako ešte pred prvou zákrutou."

Pôvodný verdikt komisárov dal Hartleymu za pravdu. Stálo v ňom, že Pérez neprejavil "žiadne pozorovateľné úsilie pustiť ho (Hartleyho, pozn. red.) späť na svoju pozíciu."

Obom pretekárom to môže byť v konečnom dôsledku jedno, pretože do cieľa sa priviezli len na dvanástom a trinástom mieste, takže nebodovali. Po treste padli na šestnástu a sedemnástu priečku.

Jeden z problémov bol v tom, že jazdci počas zahrievacieho kola nemôžu komunikovať s inžiniermi. "V minulosti by sa nám niekto ozval a povedal 'OK, potrebuješ vrátiť pozíciu', ale my sme v tom v zahrievacom kole kompletne naslepo. Takto nejako to bolo. V každom prípade to bola chyba, ktorú už asi ani jeden z nás nezopakuje," dodal Brendon Hartley.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk