F1.sk F1.sk

Räikkönen mechanikovi nezlomil nohu prvýkrát, pohotová reakcia Ferrari unikla pozornosti
zdroj: Mercedes

Räikkönen mechanikovi nezlomil nohu prvýkrát, pohotová reakcia Ferrari unikla pozornosti

Mechanik Ferrari Francesco Cigarini nebude na Veľkú cenu Bahrajnu spomínať v dobrom. Pomáhal s výmenou ľavého zadného kolesa Kimiho Räikkönena, ibaže Fín dostal súhlas na opustenie boxov predčasne a nepríjemne mu zlomil nohu.

Niečo podobné sa Scuderii stalo aj pred desiatimi rokmi na Veľkej cene Európy vo Valencii a rovnako bol do toho zapojený Kimi Räikkönen. Situácia však bola o niečo iná, pretože Iceman vtedy boxy opustil po vlastnej chybe.

Jednému z mechanikov rovnako nešťastne prešiel po nohe a aj keď rýchlo zastal, zraneniu už nezabránil. Pietro Timpini, ktorý pomáhal s obsluhou pravej zadnej pneumatiky, na situáciu doplatil zlomeninou nohy.

"Spravil som chybu a boxy som opustil skôr, ako som mal," priznal vtedy Kimi Räikkönen. "Pietro sa našťastie nezranil veľmi vážne. Želám mu len to najlepšie a dúfam, že jeho stav sa čoskoro zlepší."

Obe spomínané podujatia mali ešte niečo spoločné: vyhral ich druhý pretekár Ferrari. Vtedy to bol Felipe Massa, tentoraz Sebastian Vettel. 

Scuderia na to v nedeľu v Bahrajne zareagovala veľmi pohotovo a na pódium poslala pre konštruktérsku trofej jedného zo svojich mechanikov. Áno, tušíte správne, Pietra Timpiniho...

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk