F1.sk F1.sk

Verstappen reaguje na Hamiltona: Je ľahké viniť mladšieho jazdca
zdroj: Mercedes

Verstappen reaguje na Hamiltona: Je ľahké viniť mladšieho jazdca

Max Verstappen vstupoval do Veľkej ceny Bahrajnu z pätnásteho miesta a Lewis Hamilton z deviateho, no už po malej chvíli sa zrodila ich kolízia. Holanďan sa v prvej zákrute odhodlal k útoku a aj vzhľadom na to, že tesne pred dvojicou bol Fernando Alonso, to nedopadlo práve najlepšie.

Hamilton napokon mal potrebné šťastie a jeho autu sa nič nestalo, no Verstappen vypadol. Po pretekoch sa obaja navzájom obviňovali a Angličan označil svojho súpera slovom "dickhead", teda prižmúrme oči a povedzme "pako". On však svoju vinu naďalej neakceptuje.

Na otázku, prečo sa do neho Hamilton takto pustil, vo štvrtok v Šanghaji odpovedal nasledovne: "Prečo? Lebo je pomerne jednoduché a ľahké viniť mladšieho jazdca. To je jediný spôsob, akým to dokážem vnímať."

"Ako som už povedal, tieto veci sa stávajú. Neexistuje žiadny dôvod, pre ktorý by som mal niečo meniť. Možno by som sa s ním mal ísť porozprávať. Ide len o to, či je to skutočne nevyhnutné, ale prečo by som mal niečo meniť?"

"Nemyslím si, že po stránke môjho prístupu som spravil niečo zlé. Len som sa pokúšal predbiehať, objavila sa šanca a skúsil som to. Aj v minulom roku v Mexiku to teoreticky nemuselo vyjsť. Možno v mojom prípade a možno v prípade niekoho iného... je to pretekársky šport," zdôraznil Max Verstappen, ktorý celému tomuto "haló" príliš nerozumie.

Red Bull toho v tomto roku zatiaľ veľa nepredviedol, pretože tím postretlo viacero problémov. Verstappen v bahrajnskej kvalifikácii havaroval vraj kvôli tomu, že jeho motor mu odrazu ponúkol možno o 150 koní vyšší výkon. Daniel Ricciardo zasa z pretekov vypadol kvôli elektrickému problému a jeho auto sa vyplo.

"Mal niečo podobné, ako ja naposledy v Kanade. A mali sme to aj v tohtoročných testoch," skonštatoval Verstappen. "Rozhodne sa na to treba pozrieť, ale čo s tým narobíme? Vyriešiť to musí Renault a viem, že na tom tvrdo pracujú."

"Naše auto je hlavne v pretekoch veľmi rýchle. Vieme, že v kvalifikácii niečo strácame a nemáme takú maximálku, ale keď ide v pretekoch o iné veci, tak... Aj pred štartom posledného podujatia som veril, že získam veľa pozícií k dobru, lebo auto na to má. Máme dobrý balík a ešte pripravujeme veľa sľubných vecí," dodal Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Max Verstappen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk