F1.sk F1.sk

Ericsson získal dva body a hovorí: Úžasný pocit
zdroj: Alfa Romeo Sauber

Ericsson získal dva body a hovorí: Úžasný pocit

Sauber zažil v nedeľu jeden z najlepších dní posledných rokov. Charles Leclerc síce prišiel do cieľa len štrnásty, ale Marcus Ericsson svojim výkonom doslova šokoval a skončil deviaty. Stavil na jedinú zastávku v boxoch a napokon sa to ukázalo ako lepšia stratégia, aj keď dopredu jej príliš neverili ani ľudia z Pirelli.

Švéd pritom štartoval až sedemnásty, ale jazdil spoľahlivo a konzistentne, čo mu vynieslo obrovský úspech. Tím Alfa Romeo Sauber sa tak dostal na priebežné ôsme miesto konštruktérskeho poradia. Má síce len dva body, no Force India iba jeden a Williams je na nule.

"Návrat na body je úžasný pocit - a hlavne už v takejto včasnej fáze sezóny na začiatku našej novej kapitoly s Alfou Romeo," povedal Marcus Ericsson. "Je to obrovská odmena pre všetkých našich ľudí na trati i v továrni."

"Zvolili sme dobrú stratégiu, ale bolo ťažké zvládnuť to s týmito pneumatikami a so stanoveným množstvom paliva až do cieľa. Musel som ukázať um a postarať sa o to, aby som pneumatiky pri jednotlivých súbojoch príliš nepreťažil," dodal Ericsson.

Šéf tímu Frédéric Vasseur hovoril o "veľmi dobrom prvom kroku" a o odmene za tvrdú zimnú prácu tak na trati, ako aj v továrni.

"Marcusovi gratulujem k veľmi vydareným pretekom," vyjadril sa Francúz. "Počas zimy do toho vložil obrovské úsilie a všetkým chcel ukázať, že na to výkonnostne má. Teraz je to pre neho skvelé zadosťučinenie."

Frédéric Vasseur a Marcus Ericsson
Alfa Romeo Sauber

Najnovšie z kategórie: Sauber

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk