F1.sk F1.sk

Hill Ricciarda varuje, aby mu pri vyjednávaniach nezostal v rukách čierny Peter
zdroj: TASR/AP

Hill Ricciarda varuje, aby mu pri vyjednávaniach nezostal v rukách čierny Peter

Pilota Red Bullu čaká obdobie plné rokovaní o jeho budúcej zmluve. S rozhovormi nechce začínať skôr ako po Veľkej cene Číny. Damon Hill Austrálčana varuje, aby si dal pozor na úskalia vyjednávaní a aby to zbytočne nenaťahoval. Ľahko by sa totižto mohlo stať, že z priehrštia rôznych možností, ktoré sa teraz ponúkajú, mu napokon zostane jediná.

Hill vie o nevýhodných zmluvách svoje. Po zisku titulu v roku 1996 sa so svojím teplým miestočkom musel rozlúčiť. A hoci mal na stole viaceré ponuky, rozhodol sa zamieriť do Arrowsu. Po nie veľmi úspešnom roku Hillovi ponúkol miesto Ron Dennis v McLarene. Za každé víťazstvo by získal milión libier, no to bolo všetko. Hill napokon strávil posledné dva roky svojej kariéry v Jordane.

Ricciarda varuje, aby sa nenechal rozrušiť. "Ak neviete, aká bude vaša budúcnosť, nemôžete sa koncentrovať na pretekanie," povedal Hill pre speedcafe.com. "Nie je dobré, ak musíte myslieť aj na niečo iné."

Austrálčan vie, že toto rozhodnutie výrazne ovplyvní jeho ďalšiu kariéru. "Je to veľmi zradná vec, pretože vo Formule 1 vám môže v okamihu zostať v rukách čierny Peter, ja to dobre viem. Je to ťažké. Myslím si, že by nemohol spraviť nič horšie ako sa porozprávať s Markom Webberom a požiadať ho o nejaké rady."

Hillovo vyjadrenie prichádza po pretekoch v Austrálii, v ktorých Ricciardovi radil Hamilton. Odkázal mu, aby si počas vyjednávaní neznepriatelil svoj tím.

"Dôležité je nepokúšať sa znepriateliť si tím, v ktorom ste," radí Hamilton. "Je fajn, keď v istej fáze dúfate, že si skúsite aj iný tím. Ale v našich tímoch je veľa ľudí. Je dôležité ich držať nabudených, aby vám pomáhali splniť si svoje ciele. V posledných rokoch sme videli pár jazdcov, ktorí svojimi zlými rozhodnutiami rozhojdali loď pod sebou. On je ešte stále na výbornom mieste."

Podľa najmladšieho syna Jacka Brabhama Davida bude veľa závisieť od toho, na čo sa Ricciardo sústredí. "Veci sa vyriešia, keď podávate dobré výkony. Keď nie, tak sa začínajú rozpadať. Mal by sa pokúsiť vo svojom tíme dominovať. Bude to však ťažké, keďže Max je taký talentovaný."

"Daniel je fantastický pretekár a ako dvojica sú skvelí. Myslím si, že Red Bull má dvoch z najsilnejších pilotov. To je isté," dodal David Brabham.

Najnovšie z kategórie: Daniel Ricciardo

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk