F1.sk F1.sk

Rosberga komentátorský víkend bavil: Užívam si to...
zdroj: TASR/AP

Rosberga komentátorský víkend bavil: Užívam si to...

Nico Rosberg bol počas austrálskeho víkendu odborníkom RTL a okrem toho vypomáhal aj s komentovaním pre Sky Sports F1 a Sky Italia. Mal teda dosť povinností, ale bavili ho a všetko si to užíval.

"Bola to fakt zábava a mám veľkú radosť z toho, že komplexnejšie veci nášho športu môžem priniesť bližšie k divákom," povedal Rosberg v rozhovore pre nemecký denník Bild.

Majstra sveta z roku 2016 potešilo aj to, že celý život v padoku vníma celkom inak ako predtým z pozície pretekára: "Užívam si to, že tu môžem byť, baviť sa a komunikovať s kým len chcem. Ak by som ešte jazdil, tak pre vás reportérov Bildu by som mal nanajvýš päť sekúnd."

A čo hovorí Nemec na Veľkú cenu Austrálie? "Majstrovský taktický výkon Ferrari, ale aj veľmi silná jazda v podaní Sebastiana," odpovedal. "Hlavne vo chvíli, keď toho mali jeho pneumatiky pred zastávkou v boxoch už dosť, dostal z auta všetko. A aj to potreboval, pretože Lewis bol počas tohto víkendu veľmi rýchly."

Najbližšie takéto nasadenie čaká Nica Rosberga v Číne, potom by mal byť v akcii určite aj v Monaku. Za mikrofónom RTL sa strieda s Timom Glockom.

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk