F1.sk F1.sk

Prečo pri Grosjeanovom odstúpení nestačila fáza VSC?
zdroj: TASR/AP

Prečo pri Grosjeanovom odstúpení nestačila fáza VSC?

Veľká cena Austrálie sa pre Romaina Grosjeana skončila na vstupe do 26. kola. Svoje auto odstavil pri trati a táto skutočnosť v konečnom dôsledku pripravila o víťazstvo Lewisa Hamiltona. Šťastie sa priklonilo na stranu Sebastiana Vettela.

V prvej chvíli po odstavení Grosjeanovho auta sme mali v prvom a druhom "maršálskom sektore" dvojitú žltú vlajku, ale táto fáza trvala len 24 sekúnd a vedenie pretekov sa rozhodlo pre aktiváciu "virtuálneho bezpečnostného vozidla". Avšak o štyri minúty a dve sekundy neskôr napokon na trať vyšlo aj klasické safety car s Berndom Mayländerom! Prečo?

"Najskôr sme si mysleli, že nám postačí virtuálne safety car. Auto stálo pri trati a o sto metrov ďalej sa nachádzal núdzový východ," prezradil riaditeľ pretekov Charlie Whiting, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com.

"Čakali sme, kým na toto miesto dorazia maršáli. Ibaže keď tam prišli, tak auto nedokázali pohnúť," hovoril ďalej Brit. "Počkali sme na ďalších maršálov, ale napriek tomu to nešlo. Auto síce trochu poskočilo, ale opäť ostalo stáť. Opakovalo sa to zas a zas. Neviem povedať, či malo zaradenú rýchlosť, prípadne to malo niečo spoločné s problémom s kolesom."

"V každom prípade platilo, že maršáli to auto nevedia potlačiť. Napokon sme teda do prvej zákruty museli poslať traktor a na to sme už nevyhnutne potrebovali klasické safety car," dodal Charlie Whiting.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk