F1.sk F1.sk

Hamilton: Môžem vám povedať, že toto bude vyrovnané
zdroj: TASR/AP

Hamilton: Môžem vám povedať, že toto bude vyrovnané

Lewisovi Hamiltonovi vychádzala prvá časť austrálskeho víkendu podľa predstáv. V kvalifikácii bol jasne najlepší spomedzi všetkých a vyzeralo to tak, že bez problémov zvládne i preteky. Ferrari však rozdelilo stratégiu svojich jazdcov a stalo sa presne to, čo Scuderia potrebovala: priebeh veľkej ceny bol narušený virtuálnym bezpečnostným autom, čo v konečnom výsledku dalo víťazstvo Sebastianovi Vettelovi.

"Bol to neskutočný víkend. Prísť sem a mať taký výkon, ako sme mali dnes..." reagoval Hamilton na pódiu. "Veľká gratulácia Sebastianovi a Ferrari. Dnes zjavne odviedli lepšiu prácu. Musíme sa tomu poriadne povenovať a popracovať na tom. Mali sme skvelé tempo, naša kvalifikácia bola parádna a v závere pretekov som dokázal vyvíjať tlak. Tento okruh je síce úžasný, ale predbiehanie je na ňom veľmi ťažké napriek tomu, že sme mali dodatočnú zónu DRS a autá boli pri sebe takto blízko."

Angličan priznal, že keď to v závere nešlo, tak zvoľnil a rozhodol sa šetriť motor. "Body sa pokúsime získať neskôr," poznamenal. "V priebehu sezóny všetci zažijeme lepšie i horšie chvíľky. Ferrari je na rovinkách fakt rýchle a rýchli budú aj v ďalších pretekoch. Môžem vám povedať, že toto bude vyrovnané."

Hamilton mal v nedeľu trochu smoly, ale vo všetkom sa pokúšal nájsť aj pozitíva. "Aj tak predsa máme druhé miesto. Možno máme pocit, že sme pod nejakým čiernym mrakom, ale nie je to tak. Tento výsledok je pozitívny. Máme skvelé auto a naďalej sme majstri sveta. Vykonáme pár úprav a ďalšie preteky môžeme vyhrať."

Lewis Hamilton a Sebastian Vettel so šampanským
TASR/AP

Mercedes doplatil na chybu softvéru, ktorý vyrátal, že Hamilton by mal po Vettelovej zastávke v boxoch ostať vpredu. Ale nestalo sa a Nemec sa odrazu ocitol pred ním. Strieborní však nezvládli ani dokonalý pitstop, kde takisto niečo stratili. Išlo približne o sekundu.

"Po prvej zastávke v boxoch som mohol byť o niečo vyššie. Mohli sme spraviť viac vecí, ale keď vám systém hovorí, že to máte robiť tak a vy to tak aj robíte a držíte sa v rámci limitov, tak čo máte spraviť? Mám pocit, že som jazdil veľmi dobre a so svojim výkonom som spokojný," zdôraznil Lewis Hamilton, ktorý očakáva, že o dva týždne to bude v Bahrajne poriadne ťažké: "Ferrari je v horúčavách vždy dobré. Síce sú to nočné preteky, ale pneumatiky tam dostanú poriadne zabrať."

Na ďalšiu otázku týkajúcu sa straty vedúcej pozície ešte štvornásobný majster sveta nevedel presne odpovedať: "Zatiaľ tomu plne nerozumiem a ani naši ľudia. Ešte mi nedali presné zdôvodnenie toho, prečo sa tak stalo. A ja vám ani neviem povedať, ako sa cítim, ale nikdy nie je jednoduché takto prísť o víťazstvo."

"Bolo jasné, že Ferrari rozdelí stratégiu. Malo tam dvoch jazdcov, teda dvoch žolíkov. Jedného povolali do boxov a mňa tak prinútili brániť sa voči 'undercutu', pričom druhý jazdec ostal v čistom vzduchu. Ja som to vnímal tak, že si mám dávať pozor na číslo tri, Vettela, pretože práve s ním podľa mňa bojujem. Kimi však takisto jazdil fantasticky a počas celého víkendu bol rýchlejší."

Sebastian Vettel pred Lewisom Hamiltonom
TASR/AP

Pár slov padlo aj o kvalifikačnej výhode Mercedesu, ktorá sa zdá byť veľká. "Nie som presvedčený o tom, že Sebastian včera odjazdil dobré kolo. Podľa mňa to ich výkon príliš neukázalo. Myslím si, že bol lepší, ako sa zdalo," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk