F1.sk F1.sk

Bottas nevedel predbiehať, doplatil aj na zle nastavené chladenie
zdroj: Mercedes

Bottas nevedel predbiehať, doplatil aj na zle nastavené chladenie

Valtterimu Bottasovi austrálsky súťažný víkend vôbec nevyšiel. V kvalifikácii havaroval a po výmene prevodovky štartoval až z pätnásteho miesta, v pretekoch potom doplatil na nedobre nastavené chladenie. Kvôli tomu vraj nemohol ísť rýchlejšie a skončil na ôsmej priečke.

"Očakávali sme, že to bude ťažké," povedal Bottas po vystúpení z auta. "Bolo nám jasné, že na to, aby sme niekoho predbehli, potrebujeme veľký rýchlostný náskok - ak teda ten druhý nespraví chybu. Nuž a problém je hlavne vtedy, keď sa zoradí vláčik áut tak, ako sme to videli v druhom stinte. Nedialo sa veľa vecí, ktoré by mi pomáhali."

"Fáza VSC mi trochu pomohla a niečo som získal, keďže som počas nej absolvoval zastávku v boxoch. Inak to však boli dosť frustrujúce preteky... mali sme dobré auto, ale nevedel som nič spraviť."

"Nuž a okrem toho všetkého nás dnes obmedzovalo prehrievanie," vysvetľoval Valtteri Bottas. "Podľa mňa sme nedobre prekalkulovali chladiace kapacity, ktoré sme dnes potrebovali. Nedokázal som sa teda priblížiť iným autám a nevedel som na nich dlho vyvíjať tlak. Len tak počas dvoch kôl a potom som musel zasa zvoľniť."

Bottas okrem toho poznamenal, že Mercedes v tomto roku nemá taký náskok, ako mal doposiaľ, takže v hĺbke poľa to pre neho bolo o to ťažšie. "Motorový náskok už nie je veľký. Voči Renaultu naďalej máme výhodu, ale nie je veľká a ich autá nie sú zlé v zákrutách. Nedokázal som sa im priblížiť. Všetky tímy sú si vyrovnanejšie, takže je to náročnejšie," dodal Valtteri Bottas.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk