F1.sk F1.sk

Sainz mal problém s nápojom, v kokpite sa skoro povracal
zdroj: Renault Sport

Sainz mal problém s nápojom, v kokpite sa skoro povracal

Od španielskeho pretekára sme sa uprostred pretekov dozvedeli, že sa v aute necíti dobre. Kvôli nevoľnosti sa nemohol poriadne sústrediť a v dôsledku toho prišiel o pozíciu v prospech konkurencie.

Celý záver pretekov mal na svojom chvoste Sergia Péreza, ktorého napokon udržal za sebou. Na jeden austrálsky bodík sa poriadne narobil.

"Mali sme problém s vodnou pumpou a počas prvých desiatich či pätnástich kôl striekala vodu priamo na moju tvár," popisuje svoje problémy Sainz. "Vypil som priveľa. Keď vyšlo na trať bezpečnostné vozidlo, mal som v žalúdku veľa vody. Hýbala sa zo strany na stranu a kvôli tomu som sa v mnohých zákrutách necítil dobre. Podarilo sa mi to prežiť najlepšie, ako som len vedel a dôjsť až do cieľa."

"Mať pri týchto preťaženiach žalúdok plný vody, hýbe sa vám zo strany na stranu, neviete, či nemáte žalúdočné kŕče... Nie je to príjemné," podčiarkol Carlos Sainz.

Madridčan vyštartoval z ôsmej priečky. O jedno miesto prišiel v prospech Fernanda Alonsa z McLarenu, keď v deviatej zákrute vyšiel mimo trate. Tento "výlet" mal byť spôsobený práve nevoľnosťou.

"Bol to dôsledok," povedal v závere rozhovoru. "Ak sa necítite pohodlne, necítite sa dobre, nemôžete ísť až na limit. Nie ste stopercentní, to sa udialo dnes. Som na polovicu spokojný s tým, že som dokázal vybojovať aspoň bod. Počas safety caru som sa v aute takmer povracal. Trápil som sa."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk