F1.sk F1.sk

Massa: Neporaziteľný Hamilton, schopný Vettel a deprimovaný Alonso
zdroj: Red Bull Content Pool

Massa: Neporaziteľný Hamilton, schopný Vettel a deprimovaný Alonso

Prvýkrát od roku 1969 neuvidíme na štartovom rošte brazílskeho pretekára. Posledný Brazílčan Felipe Massa sa upísal domácim stock cars. Bývalý pilot Scuderie sa tak už ako nezávislý človek z prostredia F1 púšťa do analýz.

"Bolo by pekné, keby sme mali boj troch tímov — Mercedesu, Ferrari a Red Bullu," uviedol v rozhovore s Corriere della Sera, na ktorý sa odvoláva nemecký Speedweek, Felipe Massa. "Ale nie som si istý tým, že ho aj uvidíme. Počas zimy sa toho veľa narozpráva a v Austrálii sa napokon udeje niečo úplne iné. Mercedes zatiaľ nič neukázal, všetko pekne ukryl. Kto okrem Mercedesu by mohol byť favorit? Len sa pozrite na tváre Hamiltona a Bottasa, aké sú spokojné. Keby mali problémy, istotne by sa správali inak. Pilot sa nedokáže stopercentne pretvarovať."

Spojenie britského pretekára a nemeckého tímu je momentálne najlepšie. "Lewis Hamilton budí dojem, že je všetko ľahké. Schumacherove a Sennove rekordy prekonáva už vo svojich 33 rokoch. Cíti sa neporaziteľný a taký skvelý tím, akým je Mercedes, mu to len uľahčuje. Keby bol v tom aute Fernando Alonso, aj on by to dokázal."

Massa sa vracia aj ku svojmu bývalému zamestnávateľovi z Maranella: "Rastú. Ale niečo im stále chýba, aby sa z nich stal tím, ktorý by ostatní museli poraziť, aby sa stali majstrami. Chýba im stabilita. Veci sa u nich pomenili, potrebujú nejaký čas, aby ich strávili. Nie je to ľahký krok."

Lewis Hamilton a Sebastian Vettel
TASR/AP

"A Sebastian Vettel sa bude musieť poučiť zo svojich chýb. Má schopnosti na to, aby získal piaty titul. Jazdí na rovnakej úrovni ako Hamilton či Alonso. Ak má perfektné auto, Nemec je len ťažko poraziteľný," poznamenal 36-ročný vicemajster sveta z roku 2008.

A čo Red Bull? "Počas zimných testov ste videli ich potenciál, no z vydarených predsezónnych testov až po rolu favorita je to poriadne dlhá cesta. Vidím ich na úrovni Ferrari, nič viac. Je tu však veľký rozdiel. Zatiaľ čo minulý rok museli zvyšok doťahovať, teraz začnú na dobrej úrovni."

"Max Verstappen je obrovský talent, ale musí mentálne zosilnieť. Vlani sa dopustil chýb, ktoré si nemôžete dovoliť, ak chcete byť majstrom sveta," pokračuje vo svojej analýze Massa. "Chcel by som ho vidieť pod tlakom, pod akým býva majster sveta. Páči sa mi Daniel Ricciardo — fenomenálny jazdec, ktorý vždy prinesie domov nejaké body. Konzistentnosť býva vo Formule 1 odmenená."

Fanúšikovia McLarenu veria, že Fernando Alonso sa konečne dočká dobrého roka. "Fernando je deprimovaný, ak nemôže bojovať na čele. Preto bude bojovať aj vo WEC. Veľmi dobre vie, že ak bude McLaren konkurencieschopný, tak sa s ním bude rátať. Ale vidím to skôr tak, že pozíciu štvrtého tímu zaujme Renault. Nico Hülkenberg a Carlos Sainz sú dobrá dvojica."

A komu bude Brazílčan držať palce? "Ferrari bude navždy v mojom srdci. Som hrdý na svoje obdobie vo Ferrari."

Najnovšie z kategórie: Felipe Massa

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk