F1.sk F1.sk

Wolffovi nevadí, že Ferrari angažovalo Mekiesa
zdroj: Mercedes

Wolffovi nevadí, že Ferrari angažovalo Mekiesa

Keď Ferrari nedávno oznámilo, že do svojich služieb získalo zástupcu riaditeľa pretekov F1 a bezpečnostného šéfa FIA Laurenta Mekiesa, vyvolalo to búrku nevôle. Len nedávno totiž išiel Marcin Budkowski z FIA do Renaultu a nikomu sa to nepozdávalo. Ani Ferrari.

Aktuálny prestup kritizovali Éric Boullier i Christian Horner, pričom neskôr menovaný povedal, že práve Ferrari žiadalo pre takéto persóny až trojročnú nútenú dovolenku. To všetko preto, aby do tímov neodniesli dôverné informácie z prostredia konkurencie.

Čo je však zaujímavé, ľuďom z Mercedesu tento prestup nevadí. "To, že Ferrari získalo Mekiesa, je pre mňa OK," reagoval športový šéf strieborného tímu Toto Wolff pre Bild. "September je tak ďaleko, že sezóna už bude vo výrazne pokročilom štádiu."

Situácia sa má tak, že Laurent Mekies do Scuderie nemôže prestúpiť okamžite, ale musí pauzovať pol roka. Ferrari potvrdilo, že pracovať začne až 20. septembra.

"Po príbehu s Budkowskim ma to však neprekvapuje. Do toho okamihu sme niečo také ani nepovažovali za možné, ale dôsledok je taký, že v budúcnosti to asi uvidíme častejšie," hovoril ďalej Wolff, ktorý nevylučuje, že niekoho angažuje aj Mercedes: "Myslím si, že sa tak stane. V budúcnosti asi uvidíme väčší pohyb medzi tímami, FIA a FOM."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk