F1.sk F1.sk

Hamiltonovi v F1 chýba rozmanitosť, všetci okolo neho sú bieli
zdroj: TASR/AP

Hamiltonovi v F1 chýba rozmanitosť, všetci okolo neho sú bieli

Lewis Hamilton vo štvrtok absolvoval povinnú tlačovú konferenciu, ktorá sa konala o piatej ráno nášho času. Krátko na to, ako opustil prísediacich Sebastiana Vettela s Danielom Ricciardom, sa o slovo prihlásil na Instagrame a prekvapujúco kritizoval.

Kritizoval však vec, ktorá by však prišla na um málokomu; čudoval sa tomu, že Formule 1 chýba rozmanitosť a možno ho do určitej miery sklamalo, že ako pilot tmavšej farby pleti doposiaľ neinšpiroval dosť ľudí inej rasy ako bielej.

Z centra Mercedesu v melbournskom padoku nahral krátke video zachytávajúce bezprostredné okolie a dopísal: "V F1 nie je takmer žiadna rozmanitosť. Za jedenásť rokov, ktoré tu som, sa nič nezmenilo."

"Deti, ľudia, v tomto športe je množstvo pracovných príležitostí, ktoré môžete zvládať bez ohľadu na vašu rasu alebo pôvod," reagoval ďalej Lewis Hamilton, ktorý pridal aj hashtagy "rozmanitosť" a "dokážete to".

Agentúra Press Association Sport v tejto súvislosti požiadala o komentár aj najvyšších predstaviteľov Formuly 1, avšak tí sa odmietli vyjadriť.

Hamilton už svoju farbu spomenul viackrát. Pamätný je hlavne jeho výrok po treste z VC Monaka 2011: "Možno preto, lebo som čierny..."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk