F1.sk F1.sk

Štvrtok s novinármi, resp. škola strohých odpovedí Kimiho Räikkönena
zdroj: Scuderia Ferrari

Štvrtok s novinármi, resp. škola strohých odpovedí Kimiho Räikkönena

Kimi Räikkönen vo štvrtok absolvoval povinné stretnutie s novinármi, ale opäť raz bolo cítiť, že je "povinné". Veľa slov zo seba nevysúkal a potvrdil, že tieto záležitosti ho jednoducho vôbec nebavia.

Na otázku, či je Ferrari dosť dobré na to, aby sa na štarte postavilo do prvého radu, odpovedal: "To uvidíme v sobotu." A ani ohľadom ďalších prognóz nebol zhovorčivejší: "Celkový výsledok uvidíme na konci víkendu. Počkajme si."

Jeden z novinárov Icemanovi pripomenul, že vo Formule 1 naposledy vyhral pred piatimi rokmi práve tu v Austrálii. Dokáže to teraz zopakovať? "Cieľ je vždy taký, ale neviem predpovedať, čo sa stane. Pokúsime sa o to a azda to dokážeme."

Po testoch sa zdá, že najsilnejšie auto má Mercedes, avšak Kimi o tom nič nevie. Svojho súpera nesledoval. "Úprimne povedané, nie, nesledoval," potvrdil žurnalistom. "Veď je to každý rok rovnaké. Všetci hádajú a špekulujú, ale pred prvými pretekmi nič nevieme."

Ďalší z nadšencov motoršportu vytiahol otázku týkajúcu sa toho, či Ferrari počas zimy niečo zmenilo. Z odpovede však príliš nezmúdrel ani on: "Vždy sa niečo mení. Drobnosti. To je celkom normálne."

Hovorilo sa aj o tom, že v Albert Parku sa tradične ťažko predbieha. "Ale DRS zóny sú v tomto roku iné, tak to azda pomôže," zareagoval Kimi Räikkönen, ktorý pridal pár slov aj k svätožiare: "Keď jazdíte, tak sa to nestará o žiadny rozdiel. Zvyknete si veľmi rýchlo."

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk