F1.sk F1.sk

Sergio Pérez: Nie sme takí zlí ako vyzeráme
zdroj: Force India

Sergio Pérez: Nie sme takí zlí ako vyzeráme

Force India obsadila v posledných dvoch rokoch medzi konštruktérmi konečné štvrté miesto, ale tentoraz to tak ružovo nevyzerá. Do boja o túto pozíciu sa hlásia hlavne McLaren s Renaultom, ale zatiaľ sa dobre ukazoval aj Haas a silu musíme očakávať aj od Williamsu či Toro Rosso.

Neobáva sa Sergio Pérez toho, že minimálne McLaren s Renaultom sa dostanú dopredu? "Nie, ani nie," odpovedal pretekár ružového zoskupenia na svojom štvrtkovom stretnutí s novinármi. "Nie som príliš znepokojený. Vieme však, že to bude náročný boj, veď na scéne sú skvelé tímy."

"Máme tu McLaren, ktorý vymenil motor a máme tu aj Renault, ktorý rapídne sťahuje svoju stratu na čelo. Tieto dva tímy majú viac zdrojov ako my. Okrem toho tu máme Haas, ktorý sa v testoch postaral o obrovské prekvapenie. Stred poľa teda bude fakt veľmi silný."

"Ja tomuto tímu verím," zdôraznil Mexičan. "Treba však povedať, že pred nami je doposiaľ naša najväčšia výzva. Za päť rokov, ktoré som v tomto tíme, si myslím, že je to vôbec najväčšia výzva. Som však pripravený."

Force India priniesla na testy do Španielska jednoduchšiu verziu svojho monopostu a zdalo sa, že za konkurenciou zaostávala. Pérez to však nevníma až tak tragicky.

"Nie sme takí zlí, ako vyzeráme - a hlavne s vylepšeniami, ktoré máme pripravené. Podľa mňa máme dôvody na optimizmus. V tejto situácii som už bol a osobne mám pocit, že na začiatku tejto sezóny budeme lepší, ako sa očakáva. Uvidíme... v piatok si vytvoríme lepší obraz," dodal Sergio Pérez.

Najnovšie z kategórie: Sergio Pérez

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk