F1.sk F1.sk

Rosberg prezrádza zákulisnú taktiku Mercedesu a hovorí: Je to absolútna veľmoc
zdroj: Mercedes

Rosberg prezrádza zákulisnú taktiku Mercedesu a hovorí: Je to absolútna veľmoc

Je celkom zrejmé, že Mercedes počas prípravných testov v Barcelone neukázal všetko, čo je v jeho silách. Monopost W09 mal zväčša tvrdšie typy pneumatík a k tomu aj dosť veľké množstvo paliva, takže nedosiahol prevratné časy.

"Porovnanie nie je jednoduché, pretože tímy stavili na odlišný prístup," uznal aj Nico Rosberg, ktorého slová cituje internetová stránka RTL. "Mercedes na rozdiel od Ferrari nejazdil s ľahkým autom. Preto zaznamenal Sebastian Vettel s Ferrari s malým množstvom paliva najrýchlejšie kolo, no pri dlhých jazdách bol Mercedes niekedy dokonca s odstupom najsilnejší."

"Síce dúfam, že Ferrari a Red Bull sa opäť dostanú bližšie k Mercedesu, ale bude to ťažké. Mercedes je absolútna veľmoc, ktorá pracuje na neskutočne úchvatnej úrovni," zdôraznil majster sveta z roku 2016.

Športový šéf Mercedesu Toto Wolff je napriek všetkému opatrný a varuje, že v tomto roku budeme svedkami boja troch tímov, teda Mercedesu, Ferrari a Red Bullu. Podľa Rosberga však za tým treba hľadať aj taktiku.

"Tímy takto krátko pred sezónou veľmi dbajú o to, aby svojich hlavných konkurentov nemotivovali k ďalšiemu zlepšovaniu sa. Preto Mercedes počas testov nejazdil s malým množstvom paliva. Ak by totiž Ferrari videlo, že Mercedes je bez paliva o dve desatinky na kolo rýchlejší, tak by to všetkých v továrni v Maranelle poriadne vymotivovalo. Všetci sú totiž koncentrovaní na časy."

"Takto je Ferrari momentálne vpredu a všetko vnímajú o niečo uvoľnenejšie. Stratégia neodkrývania kariet je pre Mercedes veľmi dôležitá, pretože Ferrari a Red Bullu takto trochu vezmú elán. Približne takto by sme mali vnímať aj vyjadrenie Tota Wolffa," dodal Nico Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Nico Rosberg

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk