F1.sk F1.sk

Räikkönen zvažuje, že by sa vrátil do rally
zdroj: Red Bull/GEPA

Räikkönen zvažuje, že by sa vrátil do rally

Ferrari má zatiaľ pozíciu vedľa Sebastiana Vettela voľnú. Kimimu Räikkönenovi na konci roka vyprší zmluva. Či dokáže Scuderiu presvedčiť, že aj vo svojich takmer štyridsiatich rokoch má na to, aby podával špičkové výkony, uvidíme až v priebehu sezóny. Fín však už má predstavu ohľadom svojej budúcnosti mimo Formuly 1.

Kimi Räikkönen o svojich predbežných plánoch informoval v najnovšom vydaní magazínu F1 Racing. Čitatelia mu kládli otázky a jedného zaujímalo práve to, či sa raz chce vrátiť do rally. "Na pár rally asi áno. Pre zábavu. Dúfam v to."

Majster sveta z roku 2007 pretekal v rally medzi rokmi 2009 a 2011. Prvý rok sa oťukával ešte v domácom Fínsku, no ďalšie dve sezóny sa predstavil na svetovom šampionáte. Najlepšie umiestnenie zaznamenal v Turecku 2010, kde skončil piaty. Šampionáty ukončil v oboch rokoch na desiatom mieste.

Návrat do WRC je možný, Räikkönen však má aj inú alternatívu: rallycross. "Ešte som nemal čas to auto vyskúšať, no bolo mi to párkrát ponúknuté. Vyzeralo to zábavne, podobne ako WRC, ale s väčším výkonom. Bolo by fajn si to aspoň raz vyskúšať."

Najlepšie rally auto, v ktorom kedy fínsky pretekár jazdil? Citroën DS3. "Ľahké a obratné s veľkým výkonom — to bola zábava! Je náročné jazdiť naozaj rýchlo, pretože musíte vnímať aj poznámky o rýchlosti. Jazda ako taká nebola náročná, byť rýchly na testovacej trati je však jedna vec, no v skutočnej etape to je o čosi ťažšie."

Nerozmýšľa o ceste, ktorou sa minulý rok pustil Fernando Alonso, teda Indy 500? "Už nie. Indy sú skvelé preteky. Áno, pár rokov dozadu by som na ne azda išiel, ale teraz už nie."

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk