F1.sk F1.sk

Alonso sa na oživenie Hondy pozerá skepticky
zdroj: Martin Trenkler

Alonso sa na oživenie Hondy pozerá skepticky

Podľa Fernanda Alonsa nebudú obdivuhodné výkony Toro Rosso a Hondy z testov po príchode do Austrálie vôbec nič znamenať. Japonský výrobca sa po rozchode s McLarenom teší z vydarenej zimy, po ktorej prišli viac-menej bezproblémové predsezónne testy.

Španiel si nemyslí, že McLaren hodil Japoncov cez palubu v nevhodný čas. "S Hondou nemám žiaden problém," proklamuje v rozhovore so španielskym rádiom Onda Cero Fernando Alonso. "Ale uvidíme, ako na tom bude Honda v Austrálii. Mali dobré zimné testy. Ak budú napokon v prvej päťke, zatlieskam im. Ale nečakám to. Jedny testy nie sú to isté ako 21 pretekov s troma motormi."

Pilot McLarenu má pripravený aj iný, podľa neho triezvejší odhad. "Myslím si, že môžu byť v poslednej trojke alebo štvorke. My v McLarene sa pokúsime dosiahnuť do prvej päťky alebo šestky. S prechodom na Renault sme spokojní — v porovnaní s minulým rokom sme sa zlepšili o štyri sekundy."

V Barcelone sa pre McLaren veľa vecí nevyvíjalo ideálne, z Alonsovho optimizmu to však neuberá. Znovuzrodenie McLarenu už nie je ďaleko.

"Nevidím žiaden dôvod na to, aby sme boli pesimistickí," zdôraznil. "McLaren je druhý najlepší tím histórie, Renault jeden z najlepších výrobcov motorov a my sme plní ambícií. Neviem, prečo by to nemalo dopadnúť dobre. Plány sa od prezentácie nášho auta nezmenili. Chceli sme sa zlepšiť a pokúsiť sa priblížiť trom tímom na čele. Sme na dobrej ceste."

V McLarene sa im budú snažiť priblížiť, aj Alonso však vie, že dostihnúť ich nebude ľahké. "McLaren sa môže posunúť z deviatej priečky na pozíciu, z ktorej ich bude mať na dosah a bude môcť v pretekoch zabojovať. Keď sme prešli na Renault, všetci sme sa zhodli na tom, že by bolo dobré, keby bol McLaren blízko prvej trojky či prvej päťky, v každej Q3 a v boji o pódium vždy, keď to bude možné."

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk