F1.sk F1.sk

Čo s predsezónnymi testami? Pirelli má víziu
zdroj: Pirelli

Čo s predsezónnymi testami? Pirelli má víziu

Tohtoročné zimné testy ukázali veľkú slabinu toho, že sa konajú v Barcelone na konci februára. Tímy sú na jednej strane spokojné, že nemusia tak ďaleko cestovať, no na tej druhej zas v prípade zlého počasia veľa neodjazdia.

Mario Isola z Pirelli verí, že Formula 1 by mala predsezónne testy rozdeliť do dvoch blokov. "V Bahrajne je počasie oveľa stálejšie. Vieme, že ak by sme šli do Bahrajnu, na dážď len tak ľahko nenatrafíme a od teplotného rozpätia medzi 25 a 30°C sa veľmi nevzdialime. Z tohto pohľadu je Bahrajn na testovanie pneumatík reprezentatívnejší."

Niečo mu však chýba. "Na druhej strane je pravda, že Barcelona ako okruh je komplexnejší. V Bahrajne ide len o brzdenie a trakciu, nie je tam veľa rýchlych zákrut, zatiaľ čo v Barcelone máte zo všetkého niečo. Bahrajn aj Barcelona majú svoje plusy aj mínusy."

Ideálnym riešením by bolo teda skĺbiť plusy z Barcelony s plusmi z Bahrajnu. "Dáva väčší zmysel, ak budeme mať štyri dni v Bahrajne a štyri v Barcelone. Ideálne v opačnom poradí, pretože keď chcete letieť, musíte najskôr prísť do Barcelony."

"Ak spravíme oba, zredukujeme mínusy a zostanú nám plusy. Musíme zvážiť aj logistické dôsledky, ale dá sa to zvládnuť," dodal Isola.

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk