F1.sk F1.sk

Kubica ešte nemá celkom jasno, no pustí sa do ďalších testov WEC
zdroj: Williams

Kubica ešte nemá celkom jasno, no pustí sa do ďalších testov WEC

Už cez víkend sme vás informovali o tom, že Robert Kubica zvažuje, či sa zúčastniť tohtotýždňových testov WEC. Manor má mená pilotov, ktorí majú pretekať v Ginette-Mecachrome G60-LT-P1, zatiaľ poznačené len ceruzkou. Ľahko sa môže stať, že jedno z nich bude Kubicovo.

Kubica má za sebou už jeden test s Manorom, no nedopadol nijako slávne. Poliakove jazdy sa skončili už po dvoch kolách. Na aute sa totižto objavil problém s motorom, ktorý nebolo možné vyriešiť. Rezervný jazdec Williamsu by sa mal podľa informácií Autosportu do Aragonu vrátiť.

Šéf tímu Graeme Lowdon potvrdil, že ešte nie je isté, kto bude pôsobiť na pozície tretieho pilota vedľa Olivera Rowlanda a Charlieho Robertsona. "V ideálnom prípade budeme mať vo všetkom jasno už pred prológom (oficiálnymi predsezónnymi testami WEC na okruhu Paula Ricarda, pozn. red.) na začiatku apríla."

Talentovaný Poliak dal však jasne najavo, že povinnosti vo vytrvalostnej sérii sa musia dať skĺbiť s Formulou 1. "Tento rok bude pre mňa veľmi rušný. Na jednej strane by som sa rád zapojil do LMP1, mohol by som odjazdiť kopu kilometrov. Musím proste pretekať. Pokým však nestrávim pár kôl za volantom, nedokážem sa rozhodnúť."

"No nezávisí to len odo mňa, ale aj od toho, či mi to sadne do môjho plného kalendára. Je tu niekoľko vecí, ktoré musia sadnúť. Nie je to jednoduché áno alebo nie. Ako vždy, aj teraz je to komplikovanejšie," dodal Kubica.

Najnovšie z kategórie: Robert Kubica

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk