F1.sk F1.sk

Aston Martin vylúčil vybudovanie vlastného tímu
zdroj: Red Bull Content Pool

Aston Martin vylúčil vybudovanie vlastného tímu

Aston Martin chce byť súčasťou Formuly 1, no len ako dodávateľ motorov. O vlastnom továrenskom tíme zatiaľ nie je ani reči. Podľa Simona Sproula, marketingového riaditeľa slávnej značky, nemá výrobca "žiadnu ambíciu" o vybudovanie samostatného tímu F1.

"Vieme, čo nám ide najlepšie a vieme, čo je najlepšie pre Christiana a Helmuta (Hornera a Marka, pozn. red.)," hovorí Sproule. Aston Martin by sa mal teda starať o pohonné jednotky, inžinieri Red Bullu zasa o šasi a aerodynamiku. "Nikdy nás nenájdete na veliteľskom stanovisku. Musíme totižto riadiť aj automobilku." Aston Martin sa teda vyberá inou cestou ako McLaren a Ferrari, jeho priami konkurenti na trhu s luxusnými autami, ktorí majú aj vlastné formulové stajne.

Sproule ďalej vysvetľuje, že by to nemalo veľký význam ani po ekonomickej stránke. "V Milton Keynes máme 130 ľudí — dizajnérov, inžinierov, marketingových pracovník a ďalších." Toto číslo je také vysoké, že Aston Martin v ďalšom posilňovaní, ktoré by si založenie tímu vyžiadalo, nevidí veľký význam.

Okrem toho nie je ešte jasné ani to, či Aston Martin vo Formule 1 zostane aj po roku 2020. Britský výrobca by rád predstavil svoju vlastnú pohonnú jednotku, ale rozhodne ju nebude vyrábať na poslednú chvíľu.

"Hodiny tikajú," pripomenul Sproule, ktorý by chcel vidieť rozhodnutie o motorovej budúcnosti na stole. Potom sa výrobca začne rozhodovať, či celý vývoj dokáže finančne i technicky utiahnuť. "Momentálne nemôžeme urobiť viac."

Najnovšie z kategórie: Aston Martin

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk