F1.sk F1.sk

Simulácie Mercedesu boli rýchle. Použili len jednu zmes, pripomienkuje Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari

Simulácie Mercedesu boli rýchle. Použili len jednu zmes, pripomienkuje Vettel

Tímy sa na Veľkú cenu Austrálie začali po logistickej stránke pripravovať už v januári, kedy z tovární vyrazili prvé kamióny. Po dvoch týždňoch v Barcelone nastal čas, keď treba zbaliť aj zvyšné pretekárske náčinie a poslať ho smerom do Melbourne.

V utorok fanúšikovia zazreli pred továrňou v Maranelle aj Sebastiana Vettela. Ferrari sa na novú sezónu pripravuje aj po mediálnej stránke a ako vôbec prvý tím zverejnilo austrálske preview.

"Myslím si, že náš SF71-H má slušný základ," zamýšľa sa pred začiatkom ročníka Vettel. "Teraz budeme musieť pracovať na vývoji, aby sme lepšie preskúmali jeho potenciál. Tímu verím a viem, akí sú chlapci v Maranelle skúsení a odhodlaní."

Predsezónne testovanie bolo viac o počte odjazdených kôl ako o rýchlych časoch. Ferrari však excelovalo v oboch ukazovateľoch. "Odjazdili sme toho poriadne veľa, dovedna to bolo až 4323 kilometrov. V rámci jedného dňa je mojím osobným maximom 188 kôl, čo je 875 kilometrov a za všetky dni takmer tri tisícky. Nezaznamenali sme žiadne vážne problémy s autom a jazda v ňom ma bavila."

Posledné dva barcelonské dni boli venované predovšetkým pretekovým simuláciám, v ktorých, ako sa zdá, Ferrari strácalo. "Naši súperi — Mercedes a Red Bull — použili vo svojich simuláciách len jeden typ pneumatík, čo vo veľkej cene nemôžete spraviť. To má vplyv na stratégie a aj na celkový výsledok."

Na výsledky mal vplyv aj nový barcelonský asfalt a fakt, že Pirelli vyrobilo pre túto sezónu nové gumy. Počas testov sme minimálne na pneumatikách Mercedesu spozorovali pľuzgiere. Je možné, že Mercedes sa do pretekových simulácií pustil na strednej zmesi, pretože na iných mal problém — napríklad s pľuzgiermi?


*Na obrázku má Mercedes nasadené mäkké pneumatiky, fotografia však bola za účelom znázornenia poškodenia gúm zosvetlená.

Čo si myslí Vettel? Je to vážny problém, ktorý by tímy mohol v tomto roku postretnúť? "Podľa mňa je pomerne normálne, že po prvých dňoch testov sa každý tím snaží usmerniť výrobcu pneumatík smerom, ktorý mu vyhovuje najviac. My si myslíme, že Pirelli spravilo dobrú robotu pri výbere pneumatík."

"Austrálie sa už neviem dočkať. Konečne sa dostaneme na trať a budeme všetci jazdiť v rovnakých podmienkach. A ako som už predtým povedal, verím nášmu autu," dodal štvornásobný majster sveta.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk