F1.sk F1.sk

Sirotkin a Stroll: Nie najlepší priatelia
zdroj: Williams F1 Team

Sirotkin a Stroll: Nie najlepší priatelia

Williams stavil v honbe za bodovými zápismi na Lanca Strolla a Sergeja Sirotkina. Kolegovia majú medzi sebou fungujúci vzťah, no nečakajú, že sa z nich zrazu stanú priatelia na život a na smrť.

"Vzťahy máme naozaj dobré, ale nemôžete od nás čakať, že sa staneme najlepšími priateľmi," povedal Sergej Sirotkin v rozhovore, ktorý zverejnil nemecký Speedweek. "Pracovná atmosféra je fajn - vychádzam s Lancom aj Robertom, ktorého už nejaký ten čas poznám. Je veľmi milý a otvorený človek. Myslím si, že my traja máme rovnakú lásku k pretekaniu a naším cieľom je pomôcť tímu tak veľmi, ako sa len bude dať. Podľa mňa sme dobrá skupina. Rád s týmito dvoma chlapíkmi pracujem."

Mladý Moskovčan v zápätí odpovedal aj na otázku, čo bráni tímovým kolegom v tom, aby sa stali dobrými priateľmi? "Nemá to nič spoločné s kultúrnymi rozdielmi ani podobnosťou. Ja osobne sa zaujímam len o osobnosť. Sme tu však na to, aby sme proti sebe bojovali a ešte sa nepoznáme tak dlho. Myslím si, že nik nemôže od tímových kolegov čakať, že sa z nich stanú najlepší priatelia," pokračuje Sirotkin, no dodáva, že keby neboli spolu v jednom tíme, priateľstvo by sa nadväzovalo jednoduchšie. "Nevidím dôvod, prečo by to nemalo byť možné. Nie som však z tých, ktorí behajú po padoku a ostatným pretekárskym hviezdam ponúkajú svoje priateľstvo."

A čo keby si Sirotkin mohol svojho kolegu vyberať? Vybral by si niekoho, s kým by dobre vychádzal, alebo niekoho silného, s kým by sa mohol dobre porovnávať? "Samozrejme, že ako jazdec chcete mať silného kolegu a porážať ho. Chcem byť vedľa toho najlepšieho a porovnávať sa s ním. Všetci sme tu na to, aby sme zabojovali o špicu. To, ako dobrý ste, zistíte len vtedy, keď vedľa seba budete mať najsilnejšieho pilota. Tak si viete zmerať svoje výkony."

Pilot Williamsu mal napokon spomedzi pilotov štartového poľa vybrať jedného, ktorý je podľa neho najsilnejší. "Nebolo by pekné, keby som niekoho menoval. Sme tu vo Formule 1 a je nás len hŕstka. Nebolo by fér, keby som niekoho vypichol. Mnohí piloti tu robia skvelú robotu."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk