F1.sk F1.sk

Alonso zvažoval svoj koniec v F1: Celý život by som to ľutoval
zdroj: Twitter/McLaren

Alonso zvažoval svoj koniec v F1: Celý život by som to ľutoval

Posledné tri roky Fernanda Alonsa v McLarene by pokojne mohli dostať prívlastok frustrujúce. Španiel si po dvoch neúspešných sezónach chcel spestriť ďalšiu tým, že si vyskúša preteky v Indianapolise. Zapáčili sa mu natoľko, že zvažoval koniec svojej kariéry vo Formule 1, ktorej posledný úsek mu toľko potešenia nepriniesol.

"Áno, premýšľal som o možnosti presedlania na inú sériu a o stopke vo Formule 1," povedal pre magazín F1 Racing Fernando Alonso. "Potom, čo som v minulom roku bol na Indy 500 a vrátil sa na preteky v Rakúsku a Silverstone, pomyslel som si, že ďalší rok by som mohol skúsiť iné pretekárske série. Mohol by som sa plne koncentrovať na Trojkorunu a pustiť sa do Indy aj Le Mans."

Španiela však niečo zabrzdilo. "Cítil som, že to nebol vhodný čas na koniec - nie práve vtedy, nie po tých výsledkoch, nie s takým pocitom. Vedel som, že by som to po zvyšok svojho života a aj svojej pretekárskej kariéry ľutoval. Rozhodne chcem uspieť. Spoločne s McLarenom sme ešte neskončili. Mám pocit, že tento rok sa všetko zmení. Som si tým pomerne istý."

Alonso označil "zlú sezónu" pre McLaren ako ročník, v ktorom tím skončí "na treťom alebo štvrtom mieste v konštruktéroch, určite nie na deviatom". A McLarenu sa viac ako spomínaná deviata priečka neušla v roku 2015 aj 2017.

Dúfajúc, že rok 2018 bude "normálny", dvojnásobný majster sveta poškuľuje po lepších výsledkoch. "Áno - späť do normálu, späť sú normálne pocity pred príchodom na veľkú cenu. Do tréningov a kvalifikácií pôjdem s pocitom, že by sme mali skončiť v prvej päťke - a ak sa vám bude dariť, tak aj na stupňoch víťazov."

"Ak dokážete niečo viac, tak môžete aj vyhrať. Táto motivácia mi veľmi chýbala," dodal pilot McLarenu.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk