F1.sk F1.sk

Jolyon Palmer: Hamilton chce byť v rovnakej situácii, v akej je teraz Vettel
zdroj: Mercedes-AMG Petronas Motorsport

Jolyon Palmer: Hamilton chce byť v rovnakej situácii, v akej je teraz Vettel

Zmluvy Valtteriho Bottasa s Mercedesom majú veľmi krátku životnosť. Nemecký tím vyjednal s Bottasom už druhú s trvaním len jedného roka. Podľa Jolyona Palmera sa však Fín v aute strieborných šípov ešte nejaký ten čas ohreje - je totižto v záujme Lewisa Hamiltona, aby mu sekundoval práve Bottas. Hamilton by tak predišiel takému vývoju udalostí, ktorý ho v roku 2016 pripravil o titul.

Bottas sa na svoje zotrvanie v Mercedese pozerá ponad papier s vytlačenými výsledkovými listinami. "Je len na mne, aby som dokázal, že si zaslúžim viacročnú zmluvu. Viem, že môžem Lewisa poraziť. Už aj v roku 2017 som to dokázal. Musím len Lewisa dostať pod konštantný tlak.

Medzičasom sa expertom BBC Radio 5 pre Formulu 1 stal Jolyon Palmer. Brit je presvedčený, že Hamilton bude tlačiť na to, aby Bottas dostal novú zmluvu. "Určite by to Hamiltona potešilo," povedal Palmer. "V Mercedese by sa tak dostali do rovnakej situácie, aká teraz vládne vo Ferrari so Sebastianom Vettelom a Kimi Räikkönenom. Vettel je číslom jedna, či už oficiálne alebo nie, a verejne sa zastával Kimiho Räikkönena a jeho zotrvania v stajni."

Netreba však zabúdať, že Hamilton sa pre rok 2019 ešte žiadnemu tímu neupísal. "Bol by som rád, keby sme s Lewisom vyjednali novú zmluvu pred začiatkom novej sezóny," skonštatoval Wolff. Tá by mohla znamenať aj automatické predĺženie kontraktu s Bottasom, ak sa Hamilton rozhodne zaňho postaviť.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk