F1.sk F1.sk

Japonský novinár Kawai: V Honde sú pokojnejší a spokojnejší
zdroj: Scuderia Toro Rosso

Japonský novinár Kawai: V Honde sú pokojnejší a spokojnejší

V Toro Rosso sa celková úroveň spokojnosti zlepšila o niekoľko bodov. Rovnako je na tom aj ich japonský dodávateľ pohonných jednotiek, pre ktorého sa testy v Barcelone vyvinuli mimoriadne priaznivo. Určite lepšie ako pred dvanástimi mesiacmi s McLarenom.

Kaz Kawai, japonský reportér, sleduje počínanie si domáceho výrobcu vo Formule 1 veľmi pozorne. A už vie, prečo vládne v Honde taká spokojnosť. A nie je to zo škodoradosti voči McLarenu.

"Nie je to o tom vidieť McLaren v problémoch," vysvetľuje v rozhovore so španielskym denníkom Marca Kawai. "Ide o to, že idú rýchlejšie s veľmi podobným motorom. Pohonná jednotka je dobrá a spoľahlivá. Preto sú šťastní."

"Honda sa len nerada lúčila s McLarenom, aj keď ju neustále kritizovali. Tak to už raz chodí. Teraz sú oveľa pokojnejší a sú radi, že majú dobrý motor, ktorý sa bude výraznejšie zlepšovať," doplnil spomínaný novinár.

V Toro Rosso vynaložili extra úsilie na to, aby nadviazali priateľský vzťah s Japoncami. Japonská kultúra sa od tej európskej líši. Zdá sa však, že zatiaľ všetko funguje tak, ako má.

"S Hondou som veľmi spokojný," priznal šéf Toro Rosso Franz Tost. "Som si istý, že nám poskytnú konkurencieschopný balík, ktorý bude v priebehu sezóny napredovať. Naším cieľom je dostať sa na čelo stredu poľa. McLaren ma vôbec nezaujíma. Som však presvedčený, že nakoniec budeme mať silnejší balík ako oni."

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk