F1.sk F1.sk

Magnussen: Naším cieľom je nebyť horší
zdroj: TASR/AP

Magnussen: Naším cieľom je nebyť horší

Haas svojím výkonom zo záverečného týždňa testov príjemne prekvapil. V tíme sa však nechcú nechať strhnúť prvými dobrými výsledkami. Vedia, že radovať sa je zatiaľ predčasné. Aj kvôli tomu si nestanovili prehnané ciele, ktoré by potom nedokázali splniť.

Reportéri sa Magnussena spytovali, či môže byť monopost VF-18 čiernym koňom tejto sezóny. "Na to si musíme počkať. Nevieme, čo robia ostatní, alebo koľko mali v aute paliva. Nie sme prehnane vzrušení. Mám pocit, že sme zlepšili naše auto, ale to spravil každý."

V Haase chcú vyčkať aspoň do pretekov v Melbourne. "Tam získame celistvejší obraz o tom, ako na tom sme. Prvých pár pretekov môže ukázať úplne iný obrázok. Dúfame, že sa nám bude dariť, ale ešte je skoro o tom hovoriť." Do Melbourne sa presunieme už o necelé dva týždne. Na odpovede už nebudeme čakať dlho.

Tím si pre nový ročník nestanovil žiadne veľkolepé ciele. Podľa Magnussena je posun v Pohári konštruktérov o jednu priečku nahor rozumnou métou. Dôležité bude hlavne neskončiť horšie ako vlani.

"Do tejto sezóny vstupujeme s tým, že chceme spraviť všetko tak dobre, ako len budeme vedieť," pokračuje Magnussen. "Nemáme žiadne očakávania. Nemusíme nevyhnutne skončiť na štvrtej priečke, potrebujeme len to, aby sme nedopadli horšie ako minulú sezónu."

"V rámci tímu máme spoločný cieľ. Chceme v štartovom poli spraviť krok vpred, ideálne vylepšiť našu pozíciu v šampionáte. Naším cieľom je neskončiť opäť na ôsmej priečke. Ak dokážeme získať siedme miesto, ktorým sa posunieme dopredu, budeme veľmi šťastní," doplnil dánsky pretekár.

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk