F1.sk F1.sk

Vasseur upozorňuje Leclerca, aby nezačal myslieť na Ferrari
zdroj: Sauber

Vasseur upozorňuje Leclerca, aby nezačal myslieť na Ferrari

Sauber sa po minulom ročníku rozlúčil s mladíkom Mercedesu Pascalom Wehrleinom, ktorého nahradil juniorom Ferrari Charlesom Leclercom. Ešte len dvadsaťročný Monačan v posledných dvoch rokoch na prvý pokus vyhral série GP3 a F2, takže miesto v "efjednotke" získal právom.

Tento rok však bude napriek tomu hlavne o učení a šéf tímu Frédéric Vasseur upozornil na to, že by nemal ihneď myslieť na prestup napríklad do Ferrari a na možné nahradenie Kimiho Räikkönena.

"Z jeho pohľadu by bolo najhoršie koncentrovať sa na to, čo by mohlo prísť v roku 2020. To by bol nesprávny prístup," povedal Vasseur, ktorého slová cituje Motorsport-Total.com. "Musí sa koncentrovať na svoju aktuálnu prácu a na inžinierov Sauberu. Nemôže myslieť na Ferrari."

Krok z GP3 do F2 podľa Francúza nebol taký veľký ako krok z F2 do F1: "Formula 1 je iný príbeh. Musí spoznať pneumatiky, manažment pneumatík, manažment motora i zaobchádzanie s médiami. Je toho veľa a navyše potrebuje spoznať aj okruhy."

"Bude musieť odviesť očakávané výkony, ale z môjho pohľadu je najdôležitejšie to, aby sa v priebehu ročníka dokázal zlepšovať," zdôraznil Frédéric Vasseur. "Má však veľmi pozitívny prístup a som presvedčený o tom, že to dokáže zvládnuť."

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk