F1.sk F1.sk

Mercedes mal problémy s mäkšími gumami, tvorili sa pľuzgiere
zdroj: Mercedes

Mercedes mal problémy s mäkšími gumami, tvorili sa pľuzgiere

Podľa viacerých analýz to vyzerá tak, že najlepšie auto postavil Mercedes. Tento tím síce počas testov na okruhu Catalunya rožky príliš nevystrkoval a nedosiahol prelomové časy, no kolá, ktoré zaznamenal s tvrdšími pneumatikami, naznačujú jeho silu. Hypermäkké táto stajňa ani nevyužila, no mínusom môže byť skutočnosť, že s mäkkými zmesami to nebolo ideálne.

"Mediumky a hardy u nás fungovali celkom dobre," vyjadril sa Valtteri Bottas. "Ale s mäkšími zmesami sme mali problém, tvorili sa nám pľuzgiere. Dúfajme, že v Melbourne to bude iné, avšak tu na novom barcelonskom povrchu sme mali problémy."

Predstavitelia Pirelli však na to reagovali slovami, že tvorbu pľuzgierov netreba zveličovať. "Vzhľadom na energiu, ktorú nové autá prenášajú do pneumatík, to nie je nič prekvapujúce," poznamenal pretekársky šéf Pirelli Mario Isola. "Tento okruh dobre poznáme a mnoho veľmi rýchlych zákrut dá gumám zabrať."

"Bočné preťaženie v deviatej zákrute a preťaženie pri brzdení v prvej zákrute... ale aj následná jazda na plný plyn až k štvorke. Rýchlosti sú skutočne vysoké. V tretej a deviatej zákrute sme už v minulom roku boli o 32 až 35 km/h rýchlejší a myslím si, že v tomto roku prišiel ďalší krok," skonštatoval Talian.

Napriek možným ťažkostiam s mäkšími gumami však v Mercedese vládne spokojnosť. "Podľa mňa sa za týmito dvoma testami môžeme obhliadať so spokojnosťou," priznal technický riaditeľ James Allison. "Naplánovali sme si veľmi komplexnú sériu testov a zvládli sme ju. Máme pocit, že auto i pneumatiky sme dobre spoznali."

"Odjazdili sme dostatočný počet kilometrov a nemali sme žiadne značné ťažkosti. Cítim, že v tomto aute máme dobrý a silný základ, na ktorom môžeme v roku 2018 stavať. Vyzerá to tak, že obaja jazdci majú auto radi, dobre reaguje na zmeny nastavenia a ukázalo dobrú rýchlosť," dodal Allison.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk