F1.sk F1.sk

Greenwood napokon ešte ostáva pri Räikkönenovi
zdroj: Scuderia Ferrari

Greenwood napokon ešte ostáva pri Räikkönenovi

V priebehu zimy sme vám priniesli informáciu o tom, že Kimi Räikkönen dostane pre rok 2018 nového pretekového inžiniera. Dava Greenwooda mal nahradiť Carlo Santi, ale zatiaľ sa tak nestalo.

Santi síce bol prítomný na testoch v Barcelone, no svojich úloh sa chopí len postupne a zatiaľ sa učí od skúsenejšieho kolegu. "Ferrari sa rozhodlo tak, že Greenwooda ešte zamestná v akejsi prechodnej fáze," píše Speedweek odvolávajúc sa na fínskeho insidera Heikkiho Kultu.

Ak by sme mali veriť týmto informáciám, tak Greenwood bude s Kimim spolupracovať až do májovej Veľkej ceny Španielska a potom nastane zmena.

Zo Santiho bude celkovo piaty Kimiho inžinier vo Ferrari, pretože Iceman predtým spolupracoval s Chrisom Dyerom (2007), Andreom Stellom (2008 a 2009), Antoniom Spagnolom (2014) a napokon s Davom Greenwoodom (2015 až 2017).

Santi doposiaľ pôsobil na pozícii dátového inžiniera fínskeho pretekára a s Greenwoodom teda úzko kooperoval. Jeho povýšenie je aj preto logické a je aj v súlade s politikou Sergia Marchionneho a Maurizia Arrivabeneho. Tí viackrát povedali, že Ferrari sa môže spoliehať na domácich odborníkov a nepotrebuje najímať cudzincov.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk