F1.sk F1.sk

Hornerovi sa nepozdáva Marchionneho prístup
zdroj: Red Bull Content Pool

Hornerovi sa nepozdáva Marchionneho prístup

Sergio Marchionne v posledných mesiacoch viackrát prezentoval názor, že ak pri stanovovaní pravidiel budúcnosti nebude braný ohľad na záujmy Ferrari, Scuderia môže veľmi ľahko odísť.

Len pred niekoľkými dňami pridal aj slová o tom, že zástupcovia Liberty Media sa technológii vôbec nerozumejú a do technickej stránky športu by sa preto nemali miešať. Šéf Red Bullu Racing Christian Horner však s týmto postojom nesúhlasí.

"Podľa mňa je to o nedostatku rešpektu k (Rossovi) Brawnovi, ktorý je predsa schopný inžinier s množstvom skúseností," povedal Horner pre El Confidencial. "Liberty podľa mňa má dostatok znalostí. A je to ich šport, oni ho totiž prevzali. Takže práve oni musia rozhodnúť, ako to tu bude vyzerať."

Slová o tom, že ak nebudú naplnené požiadavky Ferrari, tak tím odíde, sú podľa Hornera neprípustné. Takto to nemôže fungovať.

Angličan okrem toho zdôraznil, že jeho tím na nové pravidlá nebude mať vplyv. "Nie, nebudeme mať vplyv. Je to vec, ktorú riadi FIA spolu s manažmentom F1. Oni to určia," dodal Horner.

Najnovšie z kategórie: Sergio Marchionne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk