F1.sk F1.sk

Alonso sa dnes cítil ako na horskej dráhe
zdroj: Pirelli Motorsport

Alonso sa dnes cítil ako na horskej dráhe

Fernando Alonso dnes zažil déjà vu. Monopost MCL33 ho zradil v takmer identickej časti trate ako v stredu. Po siedmich kolách sa objavil problémom na turbe a Španiel musel svoj monopost odstaviť. Aj napriek strateným hodinám, ktoré tím investoval do výmeny motora, je Alonso s dneškom spokojný.

"Dnes to bolo trochu ako na horskej dráhe!" píše sa v oficiálnom vyjadrení Fernanda Alonsa. "Toto ráno sme mali problém s motorom, čo znamenalo, že sme nemohli dokončiť náš dopoludňajší program. Chlapci však opäť raz odviedli fantastickú prácu a auto pripravili tak rýchlo, ako sa len dalo."

Po obedňajšej prestávke, ktorá dnes oficiálne ani nebola, sa nálada v McLarene pozdvihla. "Poobedie bolo veľmi dobré, museli sme doň vopchať náš celodenný program. Podarilo sa nám prejsť všetkým, čím sme si prejsť chceli, takže s posledným dňom testov a s výsledkami som pomerne spokojný."

"Uvidíme v Austrálii, ako na tom skutočne sme - keď už bude každý jazdiť na plný výkon. Myslím si však, že tieto dva týždne boli z našej strany veľmi produktívne. Museli sme vyskúšať veľa nových vecí a teraz máme pár týždňov na to, aby sme dali všetko dokopy. Chcel by som pochváliť celý tím za tvrdú prácu. Tešíme sa na preteky v Melbourne."

Pretekový riaditeľ McLaren Éric Boullier na záver bližšie objasnil, čo sa vlastne na McLarene pokazilo. "Mali sme problém s turbom, o ktorom si myslíme, že súvisel s únikom oleja z utorka. Toto turbo sme počas noci nasadili do auta potom, čo sme objavili niečo v dátach zo súčasnej pohonnej jednotky. Aby sme ušetrili čas zisťovaním príčiny, rozhodli sme sa tieto dva diely vymeniť."

"Nanešťastie toto turbo zlyhalo - hoci spomínané dva problémy nemajú nič spoločné. Pošleme to späť do Viry na ďalšie vyšetrovanie. Teraz sa vrátime do továrne vyzbrojení poriadnym množstvom dát, ktoré bude treba rozanalyzovať. Vieme, že máme čo riešiť, ale vieme aj to, že v našom balíku je ešte kopa potenciálu," dodáva Boullier.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk