F1.sk F1.sk

McLaren súďte až po pretekoch, odkazuje Boullier
zdroj: McLaren

McLaren súďte až po pretekoch, odkazuje Boullier

Pretekový riaditeľ McLarenu Éric Boullier sa zastáva svojho tímu, ktorému sa v predsezónnych testoch minimálne po stránke spoľahlivosti príliš nedarilo. Tím sa boril v problémoch a hoci väčšina z nich nebola vážneho charakteru, riešením drobných chýb mohlo dôjsť k prehliadnutiu ďalších, potenciálne väčších.

V McLarene si podobný vývoj nepripúšťajú a verejnosť žiadajú, aby s hodnoteniami počkala ešte aspoň dva týždne - teda do Veľkej ceny Austrálie.

"Radšej by ste mali vyčkať pár pretekov, ako hodnotiť na základe pár problémov z troch dní," povedal na tlačovke v Barcelone Éric Boullier, ktorý pripomenul, že posledné tri roky boli pre McLaren "ťažké" a tím sa teraz snaží "McLaren dostať späť tam, kam patrí".

"Ako čokoľvek, ani toto nespravíte za noc. Možno sa objaví pár chýb. Nestratili sme však schopnosť vyrábať rýchle autá. Dúfam, že to čoskoro zbadáte priamo na trati," pokračuje 44-ročný Francúz. "Musíme byť ambiciózni, a aby sme boli ambiciózni, musíme riskovať. To všetko, aby sme veci dali dokopy."

Boullierovi sa nepáči ani porovnávanie so situáciou spred dvanástich mesiacov, keď sa v útrobách McLarenu ešte vyskytovala pohonná jednotka Hondy.

"Nie som si istý, či chcem porovnávať tento rok s vlaňajším. Je zrejmé, že to teraz ešte nebolo dostatočne dobré," pripúšťa Boullier. "Neodjazdili sme dosť kôl. Oveľa radšej by som bol, keby sme na trať vybehli bez jediného problému. Niekoľko sa ich objavilo, spravili sme však všetko, aby sme naplno využili to, čo nám zostalo."

Najnovšie z kategórie: Éric Boullier

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk