F1.sk F1.sk

Podľa Marchionneho sa Liberty vŕta do niečoho, čomu nerozumie: Do technológií
zdroj: Scuderia Ferrari

Podľa Marchionneho sa Liberty vŕta do niečoho, čomu nerozumie: Do technológií

Prezident Ferrari má z nových majiteľov pocit, že im ide len o šou a peniaze. Taliansky tím je však vo Formule 1 ešte z iného dôvodu; chce napredovať v technickej oblasti, no to sa pri zamýšľanej uniformite monopostov jednoducho nebude dať.

"Chceme jednoznačnú ochranu DNA tohto športu," vyhlásil pre Corriere dello Sport Sergio Marchionne. "Nechceme, aby sa stratila medzi všetkou komerciou a zábavou. Zaujímame sa o technickú stránku športu, no podľa mňa Liberty Media o nej nemá ani páru. Ak nebudeme schopní odlíšiť jedného súťažiaceho od druhého - ak sa Ferrari nebude odlišovať od Mercedesu - tak pôjdeme robiť niečo iné."

Mohlo by to "niečo iné" byť aj Formule E? Marchionne sa pri tejto myšlienke musí zasmiať, podľa neho elektrická séria "vyzerá v TV príliš vtipne so všetkým tým striedaním monopostov. Rozmýšľali sme nad tým s Alfou Romeo, ale na takéto rozhovory ešte nie sme pripravení. Nemyslím si, že nám táto technológia vyhovuje."

Najvyšší predstaviteľ Ferrari dostal aj otázku, či sa mu viac páčila éra Bernieho Ecclestona ako nový svet Liberty. "Dnes ráno som videl Bernieho. Neviem. Komerčné ciele Liberty sú vážne, ale Bernie mal takú špecifickú silu - nezasahoval do technických vecí."

Barcelonské predsezónne testy sú v plnom prúde, Marchionne pozorne sleduje aj ich priebeh. Prezradil tiež, že pri pomyslení na boj o titul sa cíti "uvoľnene". "Je to rozhodne najpokojnejšia sezóna od môjho príchodu v roku 2014. Chlapci majú všetko pod oveľa väčšou kontrolou. Myslím si, že toto auto môže vyhrať 51% pretekov tohtoročnej sezóny."

Najnovšie z kategórie: Sergio Marchionne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk