F1.sk F1.sk

Marchionne by pravidlá roztrhal a vyhodil, Ferrari vraj môže odísť v priebehu troch sekúnd
zdroj: Ferrari

Marchionne by pravidlá roztrhal a vyhodil, Ferrari vraj môže odísť v priebehu troch sekúnd

Šéf spoločnosti Fiat-Chrysler a prezident Ferrari Sergio Marchionne navštívil autosalón v Ženeve a počas svojej tlačovky hovoril aj o Formule 1. Opäť raz vytiahol niekoľko tém, s ktorými sa nedokáže stotožniť.

"V ideálnom prípade by som si Formulu 1 predstavoval takto: máme sadu pneumatík a predpisy týkajúce sa motora, no všetko ostatné by som uvoľnil," povedal Marchionne, ktorého slová priniesol Speedweek. "Ak dnes niektorú oblasť o milimeter zväčšíme, už je problém. Takto však nie je možné vyrobiť kreatívne auto!"

"Ja by som bol najradšej, ak by sme celé pravidlá vyhodili z okna. Všetko by som otvoril a uvoľnil, nuž a potom by sme videli, čoho by technici boli schopní. To by bola výzva. Ale nie, namiesto toho máme návrhy, ktoré vedú k tomu, že autá budú skôr či neskôr rovnaké. Napokon sa budú líšiť asi len farbou. Ak má byť budúcnosť Formuly 1 takáto, tak Ferrari v priebehu troch sekúnd odíde."

"Podľa mňa je dôležité, aby mohli inžinieri pracovať nespútane. V priebehu rokov to všetko viac a viac obmedzujeme a týka sa to aj aerodynamiky," zdôraznil Sergio Marchionne.

Odborník s talianskym i kanadským pasom pred časom hrozil, že ak celkové podmienky nebudú vyhovovať Ferrari a Formula 1 bude prichádzať o svoju DNA a kúzlo, červení odídu. Teraz to trochu dovysvetlil.

"Nikdy som netvrdil, že Ferrari po roku 2020 opustí Formulu 1. Hovoril som len to, že tak spravíme vtedy, ak neprekonáme určité rozdiely, ktoré medzi nami sú," upozornil. "Vo Formule 1 sme dlhšie, ako ktorákoľvek iná stajňa. Tomuto športu rozumieme."

"Je ťažké predstaviť si Formulu 1 bez Ferrari, takže dúfam, že toto všetko dokážeme hodiť za hlavu. Komunikujeme s Liberty Media a verím, že dokážeme spraviť krok vpred. Ak by sa nám to nepodarilo, tak by ste sa o tom určite dopočuli," dodal Sergio Marchionne.

Najnovšie z kategórie: Sergio Marchionne

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk