F1.sk F1.sk

Tituly začína zbierať ďalší z klanu Schumacherovcov, Ralfov syn David
zdroj: FB/US Racing

Tituly začína zbierať ďalší z klanu Schumacherovcov, Ralfov syn David

Motoršportový rok 2018 sa pre Davida Schumachera začína príjemne. Syn bývalého pretekára F1 Ralfa Schumachera si v arabskom šampionáte Formuly 4 zabezpečil celkové druhé miesto, ku ktorému si pripísal čiastkový úspech - nováčikovský titul.

David musel sňať klobúk pred Belgičanom Charlesom Weertsom, ktorý ho v celkovom hodnotení porazil o 52 bodov. S tým klobúkom sa však príliš ponáhľať nemusel - Weerts absolvoval o šesť pretekov viac ako Schumacher.

Schumi 4 sa pri pohľade na výsledkovú listinu usmieva: "So záverečnými výsledkami šampionátu som veľmi spokojný. Mám druhé miesto v celkovom poradí a prvé miesto v klasifikácii nováčikov. Vynechal som prvých šesť podujatí, takže musím byť spokojný," napísal na svojom Instagrame.

David Schumacher
FB/US Racing

Schumacher sa poďakoval aj svojmu otcovi Ralfovi, ktorý "ma vždy podporoval a pomáhal mi počas mojej prvej sezóny vo Formule 4". Mladý pretekár verí, že sa už čoskoro zapojí do nemeckej Formule 4. Šampionát sa začína už 14. apríla v Oscherslebene.

Dlhodobý cieľ sa nemení, ako potvrdil v rozhovore so Sport Bildom: "Rozhodne sa chcem dostať do Formuly 1. Dúfam, že do veľmi dobrého tímu, niekde ďaleko vpredu. A chcel by som tam byť s mojím bratrancom Mickom."

Mick je v motoršporte už o krok ďalej. V roku 2017 sa zúčastnil šampionátu Formuly 3 a tento rok naň nadviaže.

Najnovšie z kategórie: David Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk