F1.sk F1.sk

Carmen Jordá si vyskúšala monopost Formuly E (VIDEO)
zdroj: Formula E

Carmen Jordá si vyskúšala monopost Formuly E (VIDEO)

Bývalá vývojová jazdkyňa Lotusu Carmen Jordá v súčasnosti hľadá uplatnenie. Pôsobí v Komisii žien v motoršporte, ale veľa príležitostí za volantom nedostáva. Aj preto privítala šancu, ktorú jej ponúkla séria Formula E.

Najvyšší predstavitelia elektrického pretekárskeho športu si ju značne uctili aj príhovorom, v ktorom spomenuli, že pri "osemnásťročných skúsenostiach spoza volantu všetkého od monopostov Formuly 1 po športiaky Le Mans je Carmen Jordá jednou z najznámejších ženských persón sveta motoršportu."

V monoposte Formuly E dostala príležitosť počas mexickej E-Prix krátko pred piatymi pretekmi aktuálneho šampionátu. "Myslela som si, že toto auto je slabšie a má aj slabší grip, no nie je to tak a ozaj ma prekvapilo," povedala Španielka, podľa ktorej je to v tomto monoposte dostatočne náročné.

"Človek sa musí starať o mnoho vecí, ktoré v normálnom aute netreba riešiť. Brzdy, výkon, energia. Je to iné, iný typ pretekárskeho športu," hovorila ďalej Jordá, ktorá potvrdila, že by mala záujem pôsobiť vo Formule E.

Či však o ňu niekto bude mať záujem, nevedno. Predtým, ako ju zamestnal Lotus, totiž tri roky pôsobila v GP3, ale nezískala ani bod a pravidelne končila na posledných miestach.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk