F1.sk F1.sk

Nová éra je tu: Formula 1 spúšťa živé "streamovanie" pretekov!
zdroj: F1.com

Nová éra je tu: Formula 1 spúšťa živé "streamovanie" pretekov!

Formula 1 vstupuje do novej éry. Tam, kde to televízne kontrakty povolia, bude od tohto roku možné sledovať priame televízne prenosy cez internet. To, čo Bernie Ecclestone dlhé roky odmietal, lebo v tom nevidel prínos, jeho nástupcovia okamžite realizovali.

Na Slovensku a v Českej republike sa zatiaľ nedočkáme, pretože práva má aj naďalej Sport TV, no napríklad v susednom Maďarsku či Rakúsku to bude fungovať. Tešiť sa môžu aj v Nemecku, Francúzsku, USA, Mexiku, Belgicku a v krajinách Južnej Ameriky okrem Brazílie.

Prenosy budú bez reklám, k dispozícii budú aj exkluzívne zábery z palubných kamier všetkých jazdcov, sledovať bude možné tréningy, kvalifikácie i preteky a navyše aj podujatia F2, GP3 či Porsche Supercupu. To všetko s anglickým, francúzskym, nemeckým alebo španielskym komentárom.

Celý produkt bude niesť názov F1 TV Pro a k dispozícii bude za 8 až 12 amerických dolárov mesačne v závislosti od jednotlivých trhov. Existovať bude aj lacnejšia verzia F1 TV Access, ktorá však nebude ponúkať živé prenosy, ale len živé dáta a rádio-komentár plus rozšírené highlighty.

Podľa riaditeľa pre digitálne záležitosti Formuly 1 Franka Arthofera tu ide o začiatok "digitálnej transformácie". Fanúšikovia by mali dostať najlepšie možné služby a maximum, aké je dnes možné realizovať. V tomto všetkom bude Formule 1 pomáhať spoločnosť Tata Communications.

"Formula 1 je prvým globálnym športom, ktorý sa pustil do takejto ambicióznej stratégie," povedal zástupca Tata Communications Mehul Kapadia, podľa ktorého pôjde o video-platformu s "viacerými živými prenosmi a stovkami hodín archívnych highlightov, čo dá fanúšikom priestor pre vytvorenie svojich vlastných, unikátnych a hĺbkových motoristických zážitkov."

"Je to spôsob pre udržanie súčasných divákov, ale okrem toho aj pre prilákanie nových fanúšikov do sveta F1," odkázal Kapadia.

Pre dostávanie aktuálnych informácií sa môžete zaregistrovať na TOMTO LINKU. Potrebné je zadať len mailovú adresu a krajinu.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk