F1.sk F1.sk

McLaren predstavil oranžový MCL33
zdroj: McLaren

McLaren predstavil oranžový MCL33

V piatok o ôsmej hodine rannej sme sa dočkali predstavenia ďalšieho monopostu určeného pre sezónu 2018. Bol to McLaren MCL33, ktorý je podľa očakávania nalakovaný na oranžovo, avšak má aj modré doplnky.

Tím vo svojom tlačovom stanovisku pripomenul, že vôbec prvýkrát v 52-ročnej histórii bude jazdiť s pohonom značky Renault. Nové lakovanie označil za "úchvatné" a zdôraznil, že je inšpirované ikonickou papájovou a modrou farbou, teda schémou, s akou stajňa jazdila pred polstoročím.

Z inžinierskeho hľadiska MCL33 nasleduje stopy svojho predchodcu MCL32; je jeho prirodzeným vylepšením na základe dát, ktoré boli nazbierané v priebehu minulého ročníka. "Veľké množstvo práce bolo odvedené hlavne na optimalizovaní prepojenia s motorom Renault a na zakomponovaní svätožiary," stojí v tímovom stanovisku.

Oficiálnymi pretekármi stajne budú Fernando Alonso a Stoffel Vandoorne, ktorí v piatok absolvujú filmovací deň. Klasická testovacia príprava sa začne v pondelok 26. februára na okruhu Catalunya pri Barcelone.

Prvé fotografie:

McLaren MCL33
McLaren

McLaren MCL33
McLaren
"Moja zima bola o niečo kratšia ako zvyčajne, pretože do kokpitu som zasadol už počas 24-hodinových pretekov a absolvoval som aj niekoľko testov so športovými autami!" povedal Fernando Alonso. "Teraz sa už veľmi teším na to, ako sa prvýkrát po troch mesiacoch objavím za volantom monopostu Formuly 1."

"Pri pohľade na nové auto cítim neskutočné nadšenie a vzrušenie, ale súčasne mám aj obavy. Viem, aký dôležitý je tento stroj pre náš tím a skutočne dúfam, že odvedie to, čo všetci chceme a potrebujeme. Ak sa nám podarilo vylepšiť kľúčové stránky minuloročného šasi a prepojiť ich s vylepšenou pohonnou jednotkou Renaultu, tak sa nám podľa mňa podarí dosiahnuť pokroky," dodal Alonso, podľa ktorého je nová farebná kombinácia parádna a bude lákať pohľady.

Stoffel Vandoorne označil predstavenie nového auta za jeden z najvzrušujúcejších okamihov sezóny. "Pre každého v McLarene je to dôležité auto a všetci dobre vieme, ako sa spoliehame na jeho úspech," vyjadril sa Belgičan, ktorý sa už nevie dočkať toho, aký výkon MCL33 ukáže počas testov na okruhu Catalunya.

"Osobne dúfam, že do sezóny dokážeme vstúpiť so stabilnou platformou, ktorú budeme môcť rýchlo a jednoducho vyvíjať. Bolo by fajn, ak by sme zažili hladký priebeh zimných testov a do Austrálie cestovali s potrebným sebavedomím," odkázal Vandoorne. "Som fit a koncentrovaný, ale súčasne aj uvoľnený. Podľa mňa sme totiž mali veľmi produktívnu zimu a skonštruovali sme veľmi schopné nové auto."

Fotografie z filmovacieho dňa v Navarre:


Vandoorne, Norris, Alonso a MCL33
McLaren

Lando Norris a Rudy van Buren
McLaren


Vandoorne, Alonso, Norris, van Buren
McLaren
Stoffel Vandoorne - MCL33
McLaren

Stoffel Vandoorne, Fernando Alonso a MCL33
McLaren

Najnovšie z kategórie: predstavenia monopostov

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk