F1.sk F1.sk

Ferrari slávnostne predstavilo SF71H
zdroj: Ferrari

Ferrari slávnostne predstavilo SF71H

K tímom, ktoré už odhalili nový monopost určený pre rok 2018, sa vo štvrtok popoludní pridala aj Scuderia Ferrari. Červené auto dostalo pomenovanie SF71H.

Slávnostný ceremoniál sa uskutočnil v sídle Ferrari v Maranelle a okrem jazdcov Sebastiana Vettela a Kimiho Räikkönena, sa ho pochopiteľne zúčastnili aj šéf tímu Maurizio Arrivabene, technický riaditeľ Mattia Binotto, prezident Sergio Marchionne a aj množstvo zamestnancov, ktorých prínos chceli Taliani takto zdôrazniť.

Na prvý pohľad je vidieť, že červení sa zbavili viacerých bielych plôch, ktoré boli viazané na spoluprácu so sponzorom Santander - ten svoje pôsobenie pri tíme už ukončil. Po novom je monopost celkom jednoznačne červený.

Cieľom Scuderie je boj o majstrovský titul a prerušenie hegemónie Mercedesu, ktorá trvá už štyri roky. Mattia Binotto v tejto súvislosti priznal, že Ferrari stavilo na o niečo dlhší rázvor, pričom najdlhšie auto mal v minulom roku práve Mercedes; zdá sa, že práve to je cesta budúcnosti.

V Maranelle sa okrem iného museli poriadne zakoncentrovať aj na vývoj motora. Výkonnostne na Mercedes doposiaľ niečo strácali a ideálna nebola ani spoľahlivosť. Celkovo 21 veľkých cien musia jazdci po novom zvládnuť len s troma motormi!

"Nové Ferrari pre rok 2018 bolo vytvorené tak, aby využilo čo najväčšie množstvo skúseností nazbieraných v minulom roku," konštatuje tlačové stanovisko Scuderie. "V porovnaní so SF70H z roku 2017 bol rázvor kolies mierne upravený a pozmenené boli aj bočné dimenzie spolu s chladiacim systémom."

"Závesy nasledujú odskúšaný trend tlačnej vzpery vpredu a ťažnej vzadu, avšak ich dizajn bol upravený na základe skúseností nazbieraných v prvej sezóne využívania širších pneumatík," dodáva Ferrari.

Minimálna váha nových áut bola oproti minulému roku posunutá zo 728 na 733 kilogramov, za čo môže hlavne nasadenie svätožiary, ktorá však váži ešte o čosi viac ako týchto dodatočných päť kilogramov. Inžinieri teda museli zabrať a váhu k dobru nájsť v iných oblastiach pretekárskeho stroja.

Prvé jazdy Ferrari SF71H sú naplánované na nedeľu - tím si pre túto príležitosť zarezervoval okruh Catalunya pri Barcelone. Testovacia príprava sa na rovnakom mieste začne v pondelok 26. februára.

Fotografie:

Ferrari SF71H
Ferrari


Ferrari SF71H
Ferrari

Ferrari SF71H
Ferrari

Ferrari SF71H
Ferrari

Najnovšie z kategórie: predstavenia monopostov

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk