F1.sk F1.sk

Ricciardo sa smeje: Ak by som získal titul, z Austrálie sa už nikdy nevrátim!
zdroj: Red Bull Content Pool

Ricciardo sa smeje: Ak by som získal titul, z Austrálie sa už nikdy nevrátim!

Daniel Ricciardo má za sebou pomerne dobrý ročník, aj keď v jeho druhej časti ho začala zrádzať spoľahlivosť. Z posledných štyroch podujatí prišiel do cieľa len raz, no svojho kolegu Maxa Verstappena na body aj tak zdolal 200:168. Holanďan však na tom v tomto smere nebol lepšie a množstvo vypadnutí zaznamenal v prvej časti ročníka.

"Aká bola vaša prestávka? Moja fakt dosť dobrá. Skutočne dobrá," uviedol Ricciardo vo svojom stĺpčeku, ktorým sa prihovoril fanúšikom. "Keď sa minulý rok končil, bol som poriadne unavený, takže prestávka bola super. Ak by som získal titul, tak by som už možno ostal v Austrálii a nikdy sa nevrátil... nie, len žartujem! Teraz, keď som sa vrátil do Európy, mám už späť aj nejakú tú energiu a všetko sa to začína rozbiehať. Teším sa na to."

Pretekár Red Bullu pripomenul, že sezóna F1 trvá do konca novembra a rôzne povinnosti majú jazdci ešte aj v prvej časti decembra: "Keď však nastúpim do lietadla smer Perth, dokážem veľmi rýchlo vypnúť. Časový posun spraví svoje, pretože odrazu som v zóne, keď celá Európa spí..."

"V noci si svoj mobil vždy vypnem, takže aj keď ma niekto chce vyrušiť, nemôže tak spraviť," usmial sa Ricciardo. "Vďaka tomu, že nemám žiadny časový rozvrh, dokážem relaxovať. Počas súťažného víkendu je čas taký cenný, že všetko máme zadelené doslova do desaťminútových blokov, v rámci ktorých niečo robíme, prípadne niekde sme. No keď v Perthe ráno vstanem a ani neviem, čo budem v daný deň robiť... tak práve toto mi pomáha dobíjať energiu, ktorú zo mňa cestovanie a všetko ostatné vysaje."

Jedno z Danielových pravidiel je aj v tom, že v decembri netrénuje. Potrebuje úplne vypnúť a keď sa nejaký šport vyskytne, tak len náhodou - v pláne totiž nebol. V januári však už ide opäť do tuhého.

Pri slovách o novom aute sa Ricciardo pozastavil pri svätožiare, ktorá podľa neho bude v poriadku. "Nechápte ma zle, pretože sa mi nepáči, ale podľa mňa to bude fajn a čoskoro sa objavia iné veci, o ktorých budeme hovoriť - hlavne keď sa rozbehne súťaženie a majstrovstvá ako také. Ľudia si na to podľa mňa zvyknú a nebudeme o tom hovoriť príliš dlho."

"Zasadnúť späť do auta po dlhej dobe je vždy dobrý pocit," pokračoval Daniel Ricciardo, ktorý si už vyskúšal monopost RB14. "Nejazdil som od testov v Abú Zabí, od ktorých prešlo približne dvanásť týždňov. Po prvom dni jázd si oči a telo na všetko opäť zvykli... časť zo mňa si želá, že by som mohol lusknúť prstami a v nedeľu už stáť na rošte v Melbourne. Jazdenie je fajn, ale už by som privítal aj súťaženie."

Dovtedy nás čaká ešte osem testovacích dní. Táto časť prípravy sa začne v pondelok 26. februára.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk