F1.sk F1.sk

Šéf VC Austrálie: F1 má obrovské množstvo nevyužitého potenciálu, to sa zmení
zdroj: Pirelli

Šéf VC Austrálie: F1 má obrovské množstvo nevyužitého potenciálu, to sa zmení

Na nedávnych stretnutiach predstaviteľov Liberty Media s organizátormi veľkých cien sa zúčastnil aj šéf pretekov v Melbourne, Andrew Westacott. Spoločne sa pozreli na to, čo sa novým majiteľom podarilo dosiahnuť v minulom roku i na to, čo nás bude čakať v tom ďalšom.

Westacott zostal po stretnutiach ohromený a spoločne s vedením športu sa začína niesť na vlne pozitivizmu.

V rozhovore pre motorsport.com Westacott vyjadril veľkú spokojnosť s tým, ako sa veci vyvíjajú. "Myslím si, že ich vízia stojí na troch pilieroch - skvelom pretekaní, úžasnom divadle a lepšie zainteresovaných fanúšikoch. Pre nás, ktorí celú vec organizujeme a vieme, čo fanúšikovia chcú, nie je nič z toho prekvapujúce. Som extrémne nadšený tým, čo robia a akí sú z toho vzrušení."

"Vo Formule 1 je obrovské množstvo nevyužitého potenciálu. Cítime príchod nového prístupu a inej filozofie. Tá perfektne zapadá do toho, čo v Melbourne robíme už dlhé roky," teší sa organizátor prvých pretekov ročníka.

Po oficiálnych stretnutiach v Londýne sa konali ešte dvojdňové, uvoľnenejšie rozhovory s Liberty Media. Z veľkej časti sa na nich preberala budúcnosť digitálnych platforiem.

"Každý rok si musíme zdvihnúť latku. Chcel som sa tam pozhovárať o oblastiach, v ktorých by som ju rád videl ešte vyššie," pokračuje Westacott. "Formula 1 sa chce z motoršportovej organizácie posunúť do pozície média a zábavnej značky. Vyhliadky na budúcnosť a optimizmus Formuly 1 ma potešili, pretože sme našli smer, ktorým sa má šport uberať. Je tu kvantum nevyužitého potenciálu."

"Životne dôležitý je fakt, že pokračujeme správnym smerom a vo Formule 1 je pozitívne zmýšľanie. Budujeme na vlastných nápadoch a dôsledkom mnohých vecí je, že sedem týždňov pred štartom podujatia sme v silnejšej pozícií ako v poslednom desaťročí," doplnil Andrew Westacott.

Najnovšie z kategórie: Liberty Media

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk