F1.sk F1.sk

Lowe pred odhalením nového FW41: Revolúcia nie je môj štýl
zdroj: Williams

Lowe pred odhalením nového FW41: Revolúcia nie je môj štýl

Na jar minulého roka prišla do Williamsu veľká posila. Paddy Lowe po troch tituloch s Mercedesom zamieril do továrne v Grove. Svoje schopnosti nemohol v prvej sezóne naplno využiť, pretože auto už bolo dávno hotové. Až teraz prichádza jeho chvíľa.

Ak by sme si však mysleli, že Lowe spraví vo Williamse technologický prevrat, zmýlili by sme sa. Britský inžinier je zástancom skôr kontinuálneho vývoja.

"Nerobíme nič radikálne. Prísť niekam a spraviť revolúciu? To nie je môj štýl," uviedol Paddy Lowe pre magazín RACER. "Nevnímam to ako nevyhnutné a ani ako efektívne. Máme dobrý tím, treba ho len zlepšiť. Tu prichádza na rad vývoj v tých správnych oblastiach a budovanie toho, čo stajňa potrebuje posilniť. Zároveň s tým treba dať dôležitým veciam patričnú prioritu. Nemám však nič, čo by som mohol v tomto smere obzvlášť vypichnúť - a aj keby som mal, asi by som to neprezradil!"

Najväčší rozdiel medzi prácou v Mercedese a vo Williamse je vo veľkosti zdrojov, pracovnej sily a možnosti riešiť viacero problémov naraz.

"Áno, na obmedzenia kvôli zdrojom narazíte častejšie v malom tíme, ako keď ste vo veľkej stajni. Môžete napísať dlhý zoznam vecí, ktoré sa oplatí spraviť. No potom sa naň musíte pozrieť opäť a vybrať len tie, ktoré ste schopní v rámci svojich kapacít zrealizovať," pokračuje technický riaditeľ Williamsu.

"Treba mať dobrý úsudok a ten je súčasť súperenia. Je nutné správne rozhodnúť, ktoré veci sa oplatí robiť a ktoré si nechať na neskôr," zdôraznil Lowe.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk