F1.sk F1.sk

Alonso: O desať rokov už nebudem jazdiť
zdroj: TASR/AP

Alonso: O desať rokov už nebudem jazdiť

Španiel sa na okruhoch preháňa už od svojich troch rokov. Stále presne nevie, kedy svoju kariéru ukončí, no jedno vie naisto: o desať rokov už v kokpite sedieť nebude.

Fernando Alonso je druhý najstarší pilot v štartovom poli, no energie má na rozdávanie. V tomto roku bude dokonca zo všetkých najvyťaženejší. Na medzinárodnej úrovni sa zúčastní 27 pretekov - to sú v priemere jedny preteky za dva týždne. To by sa nezdalo ako nejaké veľké číslo, keby bola pretekárska sezóna rozdelená rovnomerne v rámci celého roka.

"Vidím sa ako uvoľneného človeka, ktorý už nebude pretekať," zamýšľa sa v rozhovore so španielskym AS nad tým, čo s ním bude o desať rokov. Nevylučuje ani založenie si rodiny. "Či sa ožením, to ešte neviem. Ale deti by som chcel. Ak príde ten správny čas, veľmi rád by som nejaké mal."

Len ťažko sa dá uveriť tomu, že taký športovo založený človek ako Alonso by sa úplne stiahol z motoršportu. "Chcel by som v budúcnosti robiť niečo, čo si nebude vyžadovať toľko cestovania a času. Je veľmi ťažké pracovať v motoršporte z domu. Na to musíte byť priamo v centre diania. Ale ktovie, čo sa napokon udeje?"

Alonso už v minulom roku zvažoval ukončenie kariéry - aspoň tej vo Formule 1. Prizvukuje však, že predpovedať jej koniec je veľmi ťažké.

"Len ťažko možno niečo také naplánovať. Všetko sa ukáže v lete a v čase, keď vám končí zmluva. Vtedy prichádza moment, keď si môžete všetko zrekapitulovať a uvedomiť si, či vás to ešte baví," dodal Alonso.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk