F1.sk F1.sk

Vidžaj Malja je hrdý na to, že Force India je "najlepším tímom zvyšku sveta"
zdroj: Force India

Vidžaj Malja je hrdý na to, že Force India je "najlepším tímom zvyšku sveta"

Force India sa za desať rokov dokázala vypracovať na stabilný tím v lepšej polovici štartového poľa. Vidžaj Malja, jej šéf, je na tento úspech patrične hrdý. Trápi ho len strata na čelných predstaviteľov.

"Momentálne je pred nami veľká priepasť, ktorú musíme preklenúť, ak sa chceme priblížiť trom top tímom. Sme však hrdí na to, že sme najlepší zo zvyšku," hovorí Malja pre First Post. "Pretekáme proti obrovským automobilkám a pokiaľ ide o to, čo môžeme dosiahnuť, musíme zostať realistami."

"Som veľmi spokojný a zároveň hrdý na prácu, ktorú robíme. Hlad po lepších výsledkoch a pódiách neutícha. Naším cieľom do budúcnosti je udržať si terajšiu pozíciu a začať zmenšovať stratu na tímy pred nami," vyhlásil šéf Force Indie. Úloha to však nebude ľahká.

Ako nezávislý tím najskôr musí prekonať mnoho prekážok, ktoré veľkých hráčov nemusia trápiť. "Nezávislosť tímu prináša výhody aj nevýhody. Jedným z pozitív je náš motor a spojenie s Mercedesom, ktoré sa ukázalo ako vynikajúce strategické rozhodnutie. Zároveň však nemáme zázemie veľkého výrobcu a všetkých zdrojov, ktoré s tým prichádzajú. Nie je žiadnym tajomstvom, že na Mercedes a Ferrari finančne strácame."

"Tieto privilegované tímy navyše ťažia zo súčasného systému prerozdeľovania peňazí, čo priepasť medzi nimi a súkromnými tímami len prehlbuje," posťažoval sa Vidžaj Malja. "Vždy sme verili, že to má vplyv na zdravie a súťaž v tomto športe. Vyrovnanejšia distribúcia príjmov by tým druhým tímom - vrátane Force Indie - dovolila bojovať za férovejších podmienok."

"Pokiaľ sa tento problém nevyrieši, je nepravdepodobné, že uvidíme súkromné tímy, ako každý týždeň bojujú o víťazstvá," dodal 62-ročný indický biznismen.

Najnovšie z kategórie: Vidžaj Malja

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk