F1.sk F1.sk

McLarenu bude v honbe za sponzormi pomáhať aj prezident OH v Londýne
zdroj: McLaren

McLarenu bude v honbe za sponzormi pomáhať aj prezident OH v Londýne

Šéf McLarenu prezradil, že tím zriadil špeciálnu radu pre otázky biznisu. Jej súčasťou má byť aj Sebastian Coe, dôležitá postava pri organizovaní olympiády v Londýne. Vo Wokingu veria, že sa im podarí pritiahnuť ešte viac sponzorov.

Už od januára sa postupne dozvedáme o ďalších a ďalších sponzoroch McLarenu. Séria podpisov vyvrcholila vo štvrtok spojením s Dellom. Takýto vývoj v tíme potrebujú, nakoľko v posledných rokoch zaznamenali výraznejšie straty.

Dvanásťčlenný poradenský tím tvorí aj spomínaný Sebastian Coe či Richard Solomons, bývalý šéf InterContinental Hotels. Čo presne bude skupina robiť, ešte nie je úplne jasné. Zak Brown však prezradil, že budú pomáhať s prípravami nových zmlúv.

"Sponzorstvo je veľká súčasť tohto vśetkého," cituje Browna cityam.com. "Ich úlohou bude radiť, pomáhať a podporovať mňa a tím čelných predstaviteľov v rôznych oblastiach biznisu McLarenu. Sponzorstvo je kľúčové. O tom niet pochýb."

"So svojimi schopnosťami a obchodnými stratégiami nám môžu pomôcť vo všetkom. Budú pracovať v oblasti sponzoringu. Máme aj niekoľkých expertov na značky, navyše, značka McLarenu je veľmi uznávaná a oni nám ju pomôžu priniesť na nové trhy."

Na palubu McLarenu sa práve nalodili veľkí hráči ako CNBC či Airgain. Najväčším sponzorom by mal byť Johnnie Walker, no tímu už od roku 2013 chýba titulný partner. Vtedy sa zo stajne stiahol Vodafone.

"Nemyslím si, že v názve tímu je nejaká veľká hodnota. Chcem mať meno Vodafonu na aute, ale nechcem, aby sme sa volali Vodafone McLaren. Chcem budovať značku McLarenu," vysvetľuje americký biznismen. "Keď som začínal, zaujímal som sa o titulného sponzora, ale teraz si už nemyslím, že trh je na tom tak dobre, aby mohol platiť na úrovni titulného sponzora."

"Ak by však niekto za mnou prišiel s tým, že naozaj sa takým partnerom chce stať, pozhovárali by sme sa, ale cielene to nevyhľadávame. Vyhľadávame veľké značky," dodal Brown.

Najnovšie z kategórie: Zak Brown

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk